Венесуела приєдналася до Південно-Американського спільного ринку

31 Липня 2012, 02:39

МЕРКОСУР створено створено 1991 року Уругваєм, Аргентиною, Бразилією і Парагваєм, які підписали договір про створення митного союзу і спільного ринку. Асоційованими членами МЕРКОСУР є Чилі, Болівія, Перу, Колумбія і Еквадор.

Після імпічменту парагвайському президенту Фернандо Луго інші країни організації прийняли рішення про тимчасове призупинення членства Парагваю. Таким чином, вступ Венесуели в МЕРКОСУР буде оформлено в присутності президентів тільки Бразилії, Аргентини і Уругваю.

Саме протидія Парагваю не давало раніше можливості Каракасу увійти в МЕРКОСУР. Договір про приєднання Каракаса був підписаний ще в 2006 році, проте парагвайський парламент відмовлявся його ратифікувати. Остання спроба була зроблена Чавесом на саміті МЕРКОСУР у грудні 2011 року в Уругваї, але парагвайські депутати знову блокували приєднання Венесуели, не дивлячись на підтримку, отриману Чавесом від екс-президента Парагваю Фернандо Луго.

Сам Чавес вже відправився в Бразиліа, заявивши перед відльотом з Каракаса, що венесуельські виробники повинні скористатися новими можливостями, що відкриваються у зв'язку з приєднанням країну до МЕРКОСУР.

Чавес нагадав, що за його розпорядженням створена спеціальна комісія при президенті, яка візьме на себе практичну частину роботи по входженню в цю організацію.

Раніше Чавес зазначав, що приєднання до МЕРКОСУР створить 240 тис. нових робочих місць. Також буде створений спеціальний фонд, з якого тільки в 2012 році на підтримку національних виробників буде направлено$ 500 мільйонів для реалізації проектів в рамках Південноамериканського спільного ринку.

Як повідомлялось, нещодавно Уго Чавес заявив, що його країна виходить із Міжамериканського суду з прав людини.

"Цей неможливий суд знову зачіпає гідність венесуельського народу, світ повинен знати про це, і ми виходимо з цієї організації заради поваги нашої гідності", – сказав Чавес.

Причиною такого кроку з боку Чавеса став нещодавній вердикт суду в справі організатора вибухів поблизу дипломатичних представництв Колумбії та Іспанії, скоєних в Каракасі у 2003 році. Суд визнав, що венесуельська влада відповідальна за нелюдське поводження і порушення права на особисту недоторканність щодо виконавця цих терактів Рауля Діаса Пеньї.

Позначки: