Вандали розмалювали знамениті графіті “Ікони Революції”

25 Травня 2018, 22:03

Невідомі написали червоною фарбою слово FAKE (фальшивка) на знаменитих графіті "Ікони Революції" на вулиці Грушевського. Про це повідомляє прес-служба Головного управління Національної поліції міста Києва у п'ятницю, 25 травня. 

 

 

 

"До чергової частини столичної поліції надійшло повідомлення про те, що на вулиці Грушевського невідомі зробили написи на відновлених графіті часів Майдану. Слідчо-оперативна група Печерського управління поліції документує правопорушення та опитує можливих свідків і очевидців", – йдеться у повідомленні. 

 

Зазначається, що поліцейські проводять оперативно-розшукові заходи для затримання зловмисника, а також встановлюють наявність записів камер відеонагляду, які могли б зафіксувати правопорушення. Вирішується питання щодо кваліфікації правопорушення.

 

Сам автор знакових графіті під псевдонімом Sociopath поширив на своїй сторінці відео, де невідома особа замальовує копійні зображення "Ікон революції".

 

 

"Хтось вирішив в такий спосіб нагадати міністру Нищуку про те, що за свої слова треба відповідати. Я пане міністре, теж нагадаю Вам нашу другу зустріч, коли Ви сказали, що репутація для Вас важлива. Але зараз вона виглядає як стіна на Груші — фейкова, як і вся політика Вашої влади", – написав художник у Facebook.

 

 

Нагадаємо, у вересні 2017 року з фасаду елітного магазину "Емпоріум" на вулиці Грушевського, 4 в Києві зникли знамениті патріотичні графіті "Ікони революції", створені під час Революції гідності на початку 2014 року. Це викликало обурення серед активістів, а керівник магазину заявив, що малюнки не мали жодної цінності. В Інституті національної пам'яті повідомили, що малюнки мають статус пам'яток і охороняються законом.

 

Після цього протестувальники потрощили скло в магазині й запалили перед ним шини. Згодом прокуратура відкрила провадження за фактом нищення графіті "Ікони революції" на фасаді будинку на вул. Грушевського.

 

Пізніше активісти громадського руху "Новий вогонь" відновили графіті "Ікони Революції".