НОВИНИ

У центрі Києва відновили графіті "Ікони Революції"

Наголошується, що знищені малюнки неможливо було реставрувати, а автор оригінального зображення відмовився їх відновлювати.

У Києві на вулиці Грушевського знову з’явилися графіті «Ікони Революції». Про це повідомив у Facebook громадський рух "Новий вогонь", який займався відновленням.

"Ми зробили це. Приймайте роботу", - йдеться у пості, який ілюструється світлиною відновлених графіті.

Наголошується, що знищені малюнки неможливо було реставрувати, а автор оригінальних "Ікон Революції" відмовився їх відновлювати.

Читайте також: Історична пам'ятка, а не стріт-арт. Що відомо про знищені "Ікони революції" на Грушевського

"Ідею з реставраторами (яка здалась спочатку найкращою) довелося відкинути, бо, по-перше, з тих пір різними вандалами на стіни було нанесено ще два шари фарби, і відновлення початкових малюнків просто не можливе. По-друге, бо анонімний "Соціопат" (автор оригінальних малюнків - ред.) - не Мікеланджело, його картини цікаві не авторством, а історичним контекстом", - пояснили своє рішення там.

Також окрім самих графіті на фасаді будівлі з’явився напис "Новий вогонь" з логотипом організації.

Нагадаємо, на початку вересня із фасаду елітного магазину "Емпоріум" на вулиці Грушевського, 4 в Києві зникли знамениті патріотичні графіті "Ікони революції", створені під час Революції гідності на початку 2014 року. Це викликало обурення серед активістів, а керівник магазину заявив, що малюнки не мали жодної цінності, хоч потім змінив свою думку. В Інституті національної пам'яті повідомили, що малюнки мають статус пам'яток і охороняються законом. Після цього протестувальники потрощили скло в магазині й запалили перед ним шини. Згодом прокуратура відкрила провадження за фактом нищення графіті.

Приміщення належить Академії наук України, а магазин "Емпоріум" його орендує. Після скандалу власник закрив магазин.