НОВИНИ

Прокуратура відкрила провадження через знищення графіті "Ікони революції" в Києві

Крім того, як написав у facebook генпрокурор Юрій Луценко, бізнес власників "Емпоріума" "найближчим часом ретельно перевірять усі державні контролюючі органи".

Київська прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом нищення графіті "Ікони революції" на фасаді будинку на вул. Грушевського. Про це повідомила прес-служба прокуратури Києва.

"Так, наказом Міністерства культури України N869 від 15.10.2014 року місце бойових дій та масової загибелі громадян в районі вул Грушевського у місті Києві під час акцій протесту у лютому 2014 року віднесено до об'єктів культурної спадщини, пошкодження чи знищення яких тягне за собою кримінальну відповідальність", - ідеться в повідомленні.

Провадження відкрили за ст. 298 КК України (Нищення, руйнування чи псування пам'яток історії або культури).

Проведення досудового розслідування доручили Печерському управлінню поліції в Києві.

Крім того, як написав у facebook генпрокурор Юрій Луценко, бізнес власників "Емпоріума" "найближчим часом ретельно перевірять усі державні контролюючі органи".

Нагадаємо, із фасаду елітного магазину "Емпоріум" на вулиці Грушевського, 4 в Києві зникли знамениті патріотичні графіті "Ікони революції", створені під час Революції гідності на початку 2014 року. Це викликало обурення серед активістів, а керівник магазину вважає, що малюнки не мали жодної цінності. В Інституті національної пам'яті повідомили, що малюнки мають статус пам'яток і охороняються законом. Після цього протестувальники потрощили скло в магазині й запалили перед ним шини. 

Детальніше про ситуацію читайте за посиланням.