В Україні зареєстровано 14 проросійських партій

21 Травня 2013, 13:04

Зі 199 політичних партій, реєстр яких опублікований на сайті Державної реєстраційної служби, до проросійський можна віднести Комуністичну партію України (голова – Петро Симоненко), Комуністичну партію України (оновлену) (голова – Михайло Савенко) та Комуністичну партію робітників і селян (керівник – Олександр Савенко), а також Прогресивну соціалістичну партію (голова – Наталія Вітренко), що виступають за пріоритетний розвиток відносин з країнами СНД і передусім – з Росією та Білоруссю.

До політичних партій, що також відстоюють таку ідеологію можна віднести партію «Родина», зареєстровану в Одесі (керівник – Ігор Марков), партію «Руський блок», зареєстровану в Севастополі у 2001 році, керівник Геннадій Басов.

Ідеологію зближення з Росією відстоює і партія «Русь єдина», зареєстрована у червні 2003 під назвою Слов'янський народно-патріотичний союз. Співголови: Олександр Гичко та Олексій Ременюк. 8 листопада 2005 року змінила назву на «Партія політики Путіна». Втім, нині числиться як партія «Русь єдина».

Партія «Русь», зареєстрована в смт Любеч Ріпкинський району Чернігівської області (очолює Денис Шевчук), відстоює серед іншого необхідності створення об’єднання України, Росії та Білорусі «з інтегрованою фінансовою та економічною системою, загальним ринком, узгодженою зовнішньою та оборонною політикою».

До цього ж переліку входить і політична партія «Руська Єдність» – зареєстрована Міністерством юстиції 28 жовтня 2008 року у Сімферополі під назвою "Авангард". Через два роки її перейменували. Керівник – Сергій Аксенов.

Політична партія «Союз Лівих Сил», котру очолює Василь Волга, у своїй програмі ставить за мету, зокрема, «перевести відносини з Росією в русло добросусідства».

Слов’янська партія – попередня назва «Громадянський конґрес України», створена у Донецьку (в.о. керівника Олександр Лузан), одним з пунктів діяльності якої – надання російський мові статусу другої державної та зміцнення СНД.

У програмі партії «Союз», зареєстрованій 1997 року, котру очолює Лев Миримський, йдеться про необхідність зближення України до Росії та Білорусі і, зокрема, «формування на пострадянському просторі міждержавного союзу братніх народів, близького за своїми основними характеристиками Європейському Союзу», а також рівний статут української і російської мови.

Політична партія "Вітчизна", яку очолює Вілен Мартиросян, на виборах у 2006 році вступила у виборчий блок політичних партій «ЗА СОЮЗ», що виступає за зміцнення відносин з Росією та Білоруссю.

Робітнича партія України (марксистсько-ленінська) була заснована у березні 2012 року. Керівник – перший секретар Центрального комітету партії Олександр Бондарчук, за національністю – росіянин. Він був депутатом парламенту двох скликань від фракції КПУ.

Варто зауважити, що з-поміж цих партій у виборах до Верховної Ради 28 жовтня минулого року брали участь представники лише двох партій: Комуністичної партії та "Руського блоку". Крім цього, лідер партії "Родина" Ігор Марков пройшов до парламенту по мажоритарному окрузі на Одещині як самовисуванець. Втім нині входить до фракції Партії регіонів. Крім цього, лідер партії "Союз" Лев Миримський пройшов до Ради від цієї партії по мажоритарному окрузі в Криму. Наразі не входить до жодної політичної фракції.

Нагадаємо, на нещодавній скандальної конференції в будинку Москви в Севастополі «Російський рух України: проблеми і надії» Костянтин Затулін недвозначно натякнув про необхідність створення нового проросійського руху в Україні, який міг би натиснути на Партію регіонів і нагадати їй про передвиборчі зобов'язання щодо слов'янської єдності і зближення з Росією.

Пізніше він зазначив, що новий проросійської рух має стати своєрідним антифашистським фронтом в Україні.

На думку політолога Вадима Карасьова, в Україні немає перспектив для діяльності потужного проросійського руху. 

читати ще

показати ще