В Україні кожна третя вакансія для офісних працівників містить вимогу знання англійської

11 Липня 2013, 11:41

Найчастіше спеціалістів зі знанням англійської шукають в сфері науки та освіти – це, переважно, викладачі англійської та перекладачі. Так само важливо володіти англійською тим, хто хоче працювати у недержавній громадській організації з іноземним фінансуванням або у сфері закупівель. Високий рівень вимог до знання англійської – і в сфері інформаційних технологій, зокрема, в компаніях, що займаються аутсорсинговим програмуванням.

Не володіючи англійською, без проблем знайдуть роботу працівники салонів краси та спеціалісти робітничих професій. Не будуть перейматися володінням іноземної в страховому, будівельному та автомобільному бізнесах.

Таким чином, вимогу до знання англійської мови містить кожна третя вакансія для «типових» офісних працівників. Для найбільш дефіцитних спеціалістів: банківських працівників, страховиків, менеджерів із продажу – роботодавці часто не висувають додаткових вимог. Особливо цінних працівників компанії готові навчати за свій рахунок. Яскравий приклад – ІТ сфера, де більшості співробітників пропонують безкоштовне навчання як мові, так і новинкам у сфері програмування.

Серед регіонів за кількістю пропозицій роботи, у яких озвучена необхідність володіти англійською мовою, однозначний лідер – Київ. 35% усіх вакансій цього регіону містять вимогу знати англійську мову на тому чи іншому рівні.

За часткою вакансій, у яких потрібне знання англійської, лідерами є також Львів (34%) та Харків (30%). Уцілому, в 10 найбільш активних на ринку праці регіонах України знання англійської вимагають по-різному.

Стосовно інших мов, то найчастіше роботодавці шукають спеціалістів, що знають німецьку, французьку та італійську. Менш популярні, проте помітні, вакансії для тих, хто знає іспанську та польську мови.

Переважно, німецька, французька чи, наприклад, китайська мова фігурують як друга іноземна, а їх знання є тільки додатковою сприятливою умовою для успішного проходження відбору. Першою і обов’язковою в таких вакансіях частіше за все фігурує англійська.

Найчастіше знання інших іноземних мов, зокрема доволі екзотичних, потрібне для офіс-менеджерів та секретарів, перекладачів, викладачів. Також знання китайської чи турецької може знадобитися працівникам міжнародних представництв чи менеджерам із роботи з іноземними клієнтами. Часто тих, хто досконало володіє іноземними мовами, запрошують для роботи в кол-центри для аутсорсингових телепродажів чи роботи у службі підтримки. Серед нових трендів ринку можна помітити пропозиції для SMM-менеджерів чи копірайтерів, які володіють європейськими мовами, – вони перекладають іноземні матеріали, забезпечуючи роботодавцеві новий та цікавий контент.