В ООН створили фонд гуманітарної допомоги Україні

13 Лютого 2019, 12:02
В Організації Об'єднаних Націй заснували об’єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні. Про це заявила помічник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Урсула Мюллер, передає Укрінформ.
 
 
Так, дана заява прозвучала під час спеціального засідання ООН щодо Плану гуманітарної допомоги на сході України на 2019 рік
 
 
Зокрема, в ООН  закликали донорів долучитися до фонду, щоб допомогти жителям Донбасу, які страждають від збройного конфлікту.

 

"Я рада сьогодні оголосити про створення Об’єднаного фонду гуманітарної допомоги Україні і закликаю донорів долучатися до нього", – зауважила Мюллер.

 

За її словами, ряд країн вже внесли свої кошти до фонду. Так, Мюллер вважає, що дане засідання дозволяє привернути увагу до страждань українців внаслідок військового конфлікту, що продовжується.

 

"Сьогоднішня дискусія дає нам змогу ще раз звернути увагу на гуманітарні наслідки конфлікту. Поки політичні дискусії продовжуються, ми не мусимо забувати людське обличчя цієї кризи і її вплив на цивільне населення, звичайних людей, які стикаються з її наслідками щодня", – відзначила вона.

 

Наголошується, що новостворений фонд відноситься до так званих Country-based Pooled Funds ("Країнових об’єднаних фондів", – Ред.) ООН, які дозволяють донорам – урядам, міжнародним та неурядовим організаціям – направляти свої внески на підтримку місцевих гуманітарних зусиль.

 

Своєю чергою, координацією фонду в Україні займатиметься Офіс ООН з координації гуманітарних питань під керівництвом координатора з гуманітарних питань, координатора системи ООН в Україні.

 

Разом з тим, представники делегацій Швеції та Литви повідомили, що їхні уряди вже внесли кошти до фонду. Уряд Швеції пожертвував $1 млн.

 

Також Мюллер підкреслила, що загальні потреби для гуманітарної допомоги жителям сходу України на 2019 рік становлять $162 млн.

 

Нагадаємо,21 січня Моніторингова місія ООН з прав людини в Києві повідомила, що унаслідок бойових дій на Донбасі з квітня 2014 року до кінця 2018 загинули від 12 800 до 13 000 людей.