Уряд призначив пільги чотирьом галузям економіки

6 Березня 2013, 09:54

У законі про стимулювання інвестиційної діяльності містяться чотири пріоритетні галузі, інвестиції у які дозволять оптимізувати оподаткування, про це пише "КоммерсантЪ-Украина".

Серед них – агропромисловий та машинобудівний комплекси, ЖКГ та розвиток транспортної інфраструктури. Ще на початку року у проекті списку були нафтопереробний і паливно-енергетичний комплекси.

Згідно з документом, у кожній пріоритетній галузі визначені напрямки надання пільг. У сфері ЖКГ уряд підтримає проекти модернізації тепло-і водопостачання, енергозбереження, переробки сміття.

У транспортній сфері очікується будівництво та реконструкція доріг, аеропортів, вокзалів, морських портів. Розвиток обіцяно атомному та ракетно-космічному машинобудуванню, авіа-і суднобудування, сільськогосподарського та гірничого обладнання. Пільги отримають проекти в сфері виробництва продовольства, дитячого харчування – і натуральних оболонок для харчових продуктів.

"Я був на нарадах, і не думайте, що хтось щось тут лобіював, – заявив перший заступник голови Держслужби з питань підприємництва Олександр Потімков. – Це ті галузі, які дадуть найбільший соціально-економічний ефект, і де можливо створити найбільшу кількість робочих місць".

Уряд також переглянув і критерії, яким повинні відповідати інвестиційні проекти. Їх вартість для великого бізнесу повинна перевищувати 12 млн євро (зараз – 3 млн євро), а кількість створених нових робочих місць – 250 (150). Параметри для середніх (1 млн євро; 50 робочих місць) і малих підприємств (500 тис. євро; 25 робочих місць) залишилися такими ж.

На перші п'ять років бізнес звільнять від сплати податку на прибуток, ще через п'ять років підприємства платитимуть його по ставці 8% і лише з 2023 повернуться до базової ставки, яка до того моменту складе 16%. До 2018 року дається право безмитного ввезення обладнання і можливість вексельного розрахунку з ПДВ зі строком погашення 60 днів.

Натомість заступник голови парламентського комітету з питань економічної політики Ксенія Ляпіна ("Батьківщина") вважає, що не чиновники в уряді повинні встановлювати галузі для підтримки, а ринок.

 "Жодному підприємству за 20 років пільги не принесли відчутного ефекту", – стверджує Ляпіна. 

Раніше Микола Азаров заявляв, що інвестиції в економіку зросли на 17 %.

Проте згідно з даними Державної служби статистики, приріст прямих іноземних інвестицій в Україну в 2012 році склав $4,129 млрд, скоротившись у порівнянні з минулим роком на $431 млн, або на 10,6%.