Уряд Хорватії запропонував використовувати армію для стримування біженців

4 Березня 2016, 14:07

Уряд Хорватії запропонував парламенту змінити законодавство країни, щоб дозволити використання армії з метою опанування потоку біженців.

Згідно з задумом хорватських урядовців, збройні сили країни повинні допомогти поліції справлятися з напливом мігрантів, які активно прибувають до країни у зв’язку із закриттям кордонів сусідніх балканських держав.

Близько 700 тисяч шукачів притулку пройшли через Хорватію з вересня минулого року. Щонайменше 30 000 в даний час перебувають в Греції.

Запропоновані хорватським урядом поправки до законодавства дозволять армії допомогти захистити кордони країни за надзвичайних обставин з точки зору безпеки та гуманітарної ситуації, на кшталт сучасної ситуації. Армія буде підпорядковуватися інструкціям поліції.

«Це не означає, що ми запровадимо це завтра, але ми хочемо мати таку можливість», – зазначив під час засідання Кабінету міністрів Хорватії прем'єр-міністр Тихомир Орешкович.
 
Парламент Хорватії повинен схвалити відповідні зміни в законодавстві, аби уряд міг використовувати армію для стримування мігрантів. Сусідня Словенія схвалила аналогічну поправку до закону в минулому місяці.

Нагадаємо, у зв’язку із закриттям кордонів деяких балканських країн, десятки тисяч біженців опинилися заблокованими на шляху до Західної Європи. Відтак, на кордонах балканських держав розпочала зростати напруженість.

29 лютого македонська поліція застосувала шумові гранати та газ для розгону біженців на кордоні з Грецією. Мігранти зламали ворота на пропускному пункті та намагалися прорватися на територію Македонії. Того ж дня в уряді Греції заявили, що чекають на прибуття десятків тисяч біженців протягом найближчого часу. Грецький міністр з питань міграції зазначив, що 22 тисячі шукачів притулку вже перебувають у країні. Канцлер Німеччини Ангела Меркель у свою чергу відреагувала на заяву грецького уряду, звернувшись із закликом до європейських країн не закривати свої кордони. На думку лідера ФРН, закриття кордону залишить Грецію один на один з мігрантами, що занурить країну в хаос.