НОВИНИ

Македонська поліція застосувала шумові гранати та газ для розгону біженців на кордоні з Грецією

Мігранти зламали ворота на пропускному пункті та намагалися прорватися на територію Македонії.

Македонська поліція застосувала сльозогінний газ і шумові гранати для розгону біженців на грецько-македонському кордоні. Про це повідомляє ABC News у понеділок, 29 лютого.

Правоохоронці застосували спецзасоби після того, як кілька сотень мігрантів, висловлюючи протест проти тривалої затримки при виході до Македонії, зламали ворота на греко-македонському кордоні.

Біженці скандували «Відкрийте кордон!» та кидали каміння в македонську поліцію. Жодної інформації про затримання або травми не надходило.

За словами поліцейських, 500 осіб раніше пробиралися через грецьку поліцію, щоб дістатися до воріт, які використовуються для проходу поїздів.

Близько 6500 осіб застрягли на грецькій стороні кордону з Македонією. Деякі з них перебувають там вже протягом восьми днів з невеликою кількістю їжі та за відсутності укриття. Македонія приймає лише невелику кількість людей щодня. У свою чергу, міністр Греції з питань міграції повідомив 29 лютого, що на грецькій території вже перебувають 22 тисячі шукачів притулку, а протягом найближчого часу очікується прибуття ще до 70 000 осіб.

Нагадаємо, понад один мільйон мігрантів незаконно потрапили в Європейський союз протягом минулого року, прямуючи, переважно, морем з Туреччини. Після екстреного засідання 26 січня, скликаного у зв'язку з міграційною кризою, європейські міністри повідомили про можливе призупинення дії Шенгенської угоди на строк до двох років. У свою чергу французький прем'єр-міністр Мануель Вальс заявив, що міграційна криза становить безпосередню небезпеку для самого існування ЄС. Він підкреслив, що прибування біженців дестабілізує європейські суспільства.

12 лютого ЄС висунув ультиматум Греції та пригрозив виключенням із Шенгену на два роки, якщо країна протягом найближчого часу не наведе порядок із безконтрольним прибуттям біженців на своєму кордоні.

29 лютого в уряді Греції заявили, що чекають на прибуття десятків тисяч біженців протягом найближчого часу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.