НОВИНИ

В уряді Греції заявили, що чекають на прибуття десятків тисяч біженців протягом найближчого часу

Грецький міністр з питань міграції зазначив, що 22 тисячі шукачів притулку вже перебувають у країні.

У грецькому уряді очікують на прибуття до 70 тисяч біженців до країни протягом найближчих тижнів. Про це заявив міністр Греції з питань міграції Яніс Моузалас. 

Урядовець також додав, що план НАТО з перехоплення шукачів притулку в Егейському морі може значно обмежити міграційні потоки.

Читайте також: Країни НАТО узгодили план перехоплення біженців в Егейському морі

Греція стала головними «воротами в Європу» для десятків тисяч людей, які рятуються від війни на Близькому Сході та за його межами. Країну буквально захлиснув потік біженців після того, як ряд балканських країн перекрили свої кордони, стримавши тисячі мігрантів у Греції протягом останніх десяти днів.

«Ми вважаємо, що ми отримаємо велику кількість людей, замкнених в нашій країні. Їх число коливатиметься в діапазоні від 50 000 до 70 000 тисяч осіб. Я вважаю, що це станеться протягом найближчого місяця», - зазначив Моузалас.

«Близько 22 000 шукачів притулку вже перебувають в Греції», – додав він.

Понад один мільйон мігрантів незаконно потрапили в Європейський союз протягом минулого року, прямуючи, переважно, морем з Туреччини. Після екстреного засідання 26 січня, скликаного у зв'язку з міграційною кризою, європейські міністри повідомили про можливе призупинення дії Шенгенської угоди на строк до двох років. У свою чергу французький прем'єр-міністр Мануель Вальс заявив, що міграційна криза становить безпосередню небезпеку для самого існування ЄС. Він підкреслив, що прибування біженців дестабілізує європейські суспільства.

12 лютого ЄС висунув ультиматум Греції та пригрозив виключенням із Шенгену на два роки, якщо країна протягом найближчого часу не наведе порядок із безконтрольним прибуттям біженців на своєму кордоні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.