НОВИНИ

Меркель відреагувала на заяву Греції щодо прибуття нових 70 тисяч біженців

Очільниця держави заявила, що країни Європи не можуть дозволити Греції поринути у хаос.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель попередила, що європейські країни не можуть дозволити, щоб тривала міграційна криза занурила Грецію в хаос.

Лідер німецької держави відреагувала на заяву грецького уряду щодо надходження нових 70 тисяч шукачів притулку протягом найближчого часу. Канцлер заявила, що неприпустимим для країн Європи є закрити свої кордони для мігрантів, залишивши економічно ослаблену Грецію наодинці із біженцями.

У відповідь на заяву про те, що греки очікують прибуття до 70 тисяч біженців найближчим часом, Меркель попередила європейські країни, що уряд в Афінах може опинитися паралізованим через величезну кількість прибулих осіб із зруйнованих війною районів Близького Сходу та Африки.

«Ви всерйоз вважаєте, що всі держави євро, які в минулому році боролися (а ми – найбільше) аби втримати Грецію в єврозоні, зараз можуть дозволити цій країні зануритися в хаос?», - наголосила канцлер.

Нагадаємо, понад один мільйон мігрантів незаконно потрапили в Європейський союз протягом минулого року, прямуючи, переважно, морем з Туреччини. Після екстреного засідання 26 січня, скликаного у зв'язку з міграційною кризою, європейські міністри повідомили про можливе призупинення дії Шенгенської угоди на строк до двох років. У свою чергу французький прем'єр-міністр Мануель Вальс заявив, що міграційна криза становить безпосередню небезпеку для самого існування ЄС. Він підкреслив, що прибування біженців дестабілізує європейські суспільства.

12 лютого ЄС висунув ультиматум Греції та пригрозив виключенням із Шенгену на два роки, якщо країна протягом найближчого часу не наведе порядок із безконтрольним прибуттям біженців на своєму кордоні.

29 лютого в уряді Греції заявили, що чекають на прибуття десятків тисяч біженців протягом найближчого часу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.