Укроборонпром повідомив про розробку нової БМП-У та перспективного танка

25 Травня 2018, 10:38

Харківське конструкторське бюро працює над створенням бойових машин нового покоління, які мають надійти на озброєння української армії у 2020-х роках. Про це у четвер, 24 травня, повідомили у прес-службі ДК "Укроборонпром".

 

"Конструктори та інженери зараз зосереджені на створенні БМП-У, нової бойової машини піхоти, яка має замінити БМП-1 та БМП-2. "ХКБМ" вже розроблено конструкторську документацію, а виготовлення дослідного зразка та початковий комплекс випробувань буде проходити у 2019 році", –  йдеться у повідомленні.

 

 

Зазначається, що БМП-У призначена для транспортування та вогневої підтримки сухопутних підрозділів. Вона забезпечує надійних захист екіпажу у складі 3 членів та 7 десантників. За розрахунками, рівень захисту БМП-У на 10-12% вищий за БТР-4. Окрім того, моторно-трансмісійний відсік розташований у передній частині корпусу, що гарантує більший рівень захисту екіпажу.

 

Також відомо, що забезпечення високої маневреності та швидкості на полі бою БМП-У буде оснащуватись дизельним двигуном потужністю 735 к.с. та автоматичною трансмісією. Враховуючи масу нової бойової машини піхоти у 25-27 тон, питома потужність БМП-У знаходиться на рівні 27-29 к.с./т. Цей показник значно перевищує питому потужність БМП-1 (21-23 к.с./т.) та навіть сучасних основних бойових танків. Окрім того, на БМП-У реалзіовано подолання водних перешкод вплав.

 

 

БМП-У створюється за модульним принципом, з можливістю використання базової платформи для цілого сімейства гусеничних машин. На її базі будуть створені командирська, командно-штабна, розвідувальна, медична, ремонтно-евакуаційна та інші машини.

 

 

Також наголошується, що "ХКБМ" веде роботи зі створення перспективного танка нового покоління. Ними передбачено створення моторно-трансмісійного відділення, розробку нових систем озброєння, боєприпасів, захисту та системи управління вогнем, а також автоматизацію більшості процесів для скорочення кількості членів екіпажу з трьох осіб, до двох. Проведення цих робіт розраховано на декілька років, які передбачають поетапне виконання всіх ключових пунктів програми. Наразі колективом "ХКБМ" проведено попередню розробку побудови моторно-трансмісійного відділення та розрахунки основних параметрів двигуна, а також йдуть роботи з виготовлення дослідних зразків трансмісії.

 

Нагадаємо, 24 травня державний концерн "Укроборонпром" презентував проект модернізації корабля "Барс" на міжнародній виставці озброєння в Казахстані. Про це у четвер, 24 травня, повідомила прес-служба Укроборонпрому.