Двічі за останній місяць викрадена з арсеналу Агентства національної безпеки (АНБ) кіберзброя була застосована проти двох дуже різних партнерів США – Великої Британії та України. Про це пише американська газета The New York Times.
"АНБ в ситуації поводиться тихо, не визнаючи свою роль у розвитку зброї, Білий дім парирує безліч питань і говорить про те, що увагу потрібно звертати саме на хакерів, а не розробника їх інструментів", – пише видання.
Така тиха позиція АНБ не дуже-то заспокоює жертв кібератак, коли зловмисники використовують інструменти відомства для нападів на лікарні, АЕС і американський бізнес, зазначають журналісти. Зростає тривожність з приводу того, що розвідка США створила хакерську зброю, але не може гарантувати, що вона не потрапить в нечисті руки, підкреслює видання.
Нагадаємо, 27 червня в Україні сталася масштабна хакерська атака, внаслідок якої невідомим вірусом уражено українські банки, державні та комерційні підприємства. За даними СБУ, переважна більшість інфікувань операційних систем відбувалася через відкриття шкідливих додатків (документів Word, PDF-файлів), які були надіслані на електронні адреси багатьох комерційних та державних структур. Кіберполіція та Служба безпеки надали рекомендації щодо захисту від вірусу. Крім того, у низці країн Європи та Азії, а також у Росії теж заявили про втручання хакерів.
8 червня у США розпочали розслідування масштабної атаки вірусу-здирника Petya.
Тим часом компанія Microsoft підтвердила інформацію про те, що масові кібератаки проти України спричинила програма для звітності та документообігу M.E.doc.