Українцям ніде утилізовувати небезпечне сміття

5 Червня 2011, 15:00

За даними Держмитслужби, впродовж 2010 року в Україну імпортували 10 млн мобільних телефонів, 300 тис ноутбуків, 1,5 млн телевізійної апаратури і відео моніторів, 1,2 млн люмінесцентних ламп, 277 млн елементів живлення (батарейок).

Утім, утилізувати такі відходи після використання – практично неможливо звичайним громадянам.

У країні діють ліцензовані організації, які надають послуги юридичним особам із прийому, зберігання й утилізації небезпечних відходів. Деякі з них, як-от ТОВ «Демікон», компанія з утилізації люмінесцентних ламп, мають приймати їх не лише від підприємств, а й від населення у разі доставки. Принаймні так стверджує Головне управління комунального господарства КМДА.

Однак експеримент Тижня продемонстрував, що така послуга для звичайних людей існує радше на папері. Так, у «Деміконі»  пояснили, що зараз ТОВ не функціонує, бо переоформлює ліцензію. Взяти лампи відмовилися: «З фізичними особами не працюємо. Ми приватна фірма – не можемо вам видати ніякого документа, щоб забрати у вас лампи».

У київській фірмі «Екологічна лабораторія» за адресою Бориспільська, 9, приймають батарейки від підприємств по 1,10–1,30 грн за кожну. Від людей – удвічі дешевше. Проте їх тут не переробляють. Раніше звозили на спецполігон під Кременчуком, а тепер, коли його закрили, складують на території і чекають вирішення проблеми.

Детальніше читайте у статті «До лампочки» у №22 «Українського тижня».