Український військовий корабель провів евакуацію людей з Лівії

4 Квітня 2011, 21:07

Згідно з повідомленням, прийом на борт громадян для їх подальшої евакуації розпочався о 14.15.

Першими на борт піднялися жінки – громадяни України з дітьми, які розміщуються в окремо виділених каютах.

Прийом біженців за взаємодії з працівниками посольства України в Лівії та консульського відділу МЗС України здійснює спеціально створена на “Костянтині Ольшанському” група, завданням якої є забезпечення безпеки місця евакуації, прийом і розміщення цивільного персоналу на кораблі, організація забезпечення евакуйованих (продовольче, морально-психологічне, медичне, побутове).

Як повідомив начальник прес-центру – прес-секретар Командування ВМС ЗСУ Олег Чубук, о 19.45 «Костянтин Ольшанський» вирушив із порту Тріполі.

На борт прийнято 193 особи, 85 з яких – громадяни України.

Крім українців, на «Костянтині Ольшанському» громадяни ще 14 країн, зокрема 34 особи – з країн СНД.

За попередніми даними, 74 іноземця зійдуть з корабля у порту Валетта (Мальта), куди український корабель має прибути завтра.  

Нагадаємо, "Костянтин Ольшанський" в ніч з 22 на 23 березня вийшов із Севастополя в море з гуманітарною місією з евакуації українців з Лівії. На борту корабля може поміститися близько 500 чоловік.

У середині лютого в Лівії почалися виступи з вимогою відставки Муаммара Каддафі, який править країною більше 40 років. Згодом виступи переросли в збройне протистояння між урядовими силами і повстанцями. Міжнародні організації заявляють про тисячі жертв зіткнень повсталих з урядовими військами, влада Лівії це заперечує.

РБ ООН 17 березня прийняла резолюцію, що передбачає введення безпольотної зони над Лівією і відкриває можливість іноземного військового втручання в ситуацію в цій північноафриканській країні. У операції коаліційних сил, що почалася 19 березня, взяли участь, зокрема, Велика Британія, Франція, США, Канада, Бельгія, Італія, Іспанія, Данія, Норвегія.

У четвер, 31 березня, керівництво кампанією в Лівії повністю перейшло до представників командування НАТО. Метою операції Північноатлантичного альянсу є забезпечення ембарго на постачання зброї, безпольотної зони і заходів по захисту цивільного населення.