Українська делегація у ПАРЄ обговорить питання Сенцова з Янгландом

23 Червня 2018, 14:24

Українська делегація у ПАРЄ наступного тижня в Страсбурзі розмовлятиме з генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом щодо його прохання про помилування політв'язня Олега Сенцова. Про це у Facebook повідомила перший віце-спікер українського парламенту Ірина Геращенко.

 

"Прес-секретар президента РФ Дмиітрій Пєсков заявив, що під час зустрічі з президентом РФ Владіміром Путіним генсек РЄ Янгланд не піднімав тему звільнення Сенцова. Що ж, ми обов‘язково задамо це питання Янгланду вже наступного тижня в Страсбурзі", – написала вона.
 

Нагадаємо, 22 червня Міністерство юстиції звернулося до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з проханням надати вказівки щодо Росії, яка не надає українському омбудсмену Людмилі Денісовій доступу до українського режисера Олега Сенцова.

 

Тоді ж Сенцов відмовився припинити голодний протест за пропозицією Європейського суду з прав людини. 

 

21 червня стало відомо, що у Росії незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов перебуває в медичній частині, у нього проблеми із нирками та серцем. 

 

Як повідомлялося, 20 червня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова передала лист від президента Петра Порошенка адвокату Дмітрію Дінзе, який вночі відлітає до колонії в Лабитнангі, де утримують незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Денісова також домовилися з Дінзе, що 21 червня він розповість їй про стан політв'язня.

 

Раніше Європейський суд з прав людини закликав уряд Росії надати інформацію про стан здоров'я незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. 

 

Нагадаємо, 15 червня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що їй відмовили в зустрічі з Сенцовим.

 

Так, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).