НОВИНИ

Євросуд з прав людини закликав РФ надати інформацію про стан політв'язня Сенцова

ЄСПЛ також пропонує Сенцову припинити голодування.

Європейський суд з прав людини закликав уряд Росії надати інформацію про стан здоров'я незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Про це повідомила адвокат міжнародної правозахисної групи "Агора" Наталія Добрева, яка представляє Сенцова в Європейському суді.

 

"Суд направив запит уряду Росії щодо інформації про дотримання стосовно заявника вимог статей 2 (право на життя), 3 (заборона тортур) і 4 (заборона примусової праці) Конвенції у зв'язку з його голодуванням. Суд також просить надати докладну інформацію про поточний стан здоров'я Олега Сенцова разом із медичною документацією до 27 червня", – йдеться в повідомленні.

 

За словами адвоката, РФ не має права використовувати способи примусового годування.

 

"По суті це означає, що влада зобов'язана не допустити смерті Сенцова, але й не має права використовувати способи примусового годування", – наголосила Добрева.

 

Вона також заявила, що ЄСПЛ пропонує Сенцову припинити голодування. Так, Добрева додала, що про це йдеться у відповіді Європейського суду на екстрене звернення представника режисера, направленій до ЄСПЛ напередодні.

 

"ЄСПЛ нагадує, що справі Сенцова ще 8 липня 2014 року надано пріоритет", – пояснила Добрева.

 

Як повідомлялося, генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд закликав Росію звільнити українського режисера Олега Сенцова з гуманітарних міркувань.  Зокрема, він повідомив, що готовність подати прохання про помилування політв'язня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.