НОВИНИ

Мін'юст звернувся до ЄСПЛ щодо Сенцова

Зазначається, що Україна чекає на вказівки ЄСПЛ щодо РФ, яка відмовила Денісовій в зустрічі з політв'язнем.

Міністерство юстиції звернулося до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з проханням надати вказівки щодо Росії, яка не надає українському омбудсмену Людмилі Денісовій доступу до українського режисера Олега Сенцова. Про це  повідомив заступник міністра юстиції України Іван Ліщина у Facebook

 

"У відповідь на лист Уповноваженої ВРУ з прав людини Людмили Денісової, яка вже другий тиждень намагається зустрітись з Олегом Сенцовим, команда Мін'юсту за день підготувала і подала заяву по Правилу 39 Регламента ЄСПЛ", - зауважиі він.

 

 

За його словами, Мін'юст також хоче отримати вказівки щодо надання інформації про стан здоров'я політв'язня.

 

"Мета: отримати вказівки ЄСПЛ до РФ щодо утримання від вжиття будь-яких дій, які становитимуть загрозу для життя і здоров'я Сенцова, надання представникам України, у першу чергу Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Людмилі Денісовій, доступу до нього, а також надання інформації щодо стану здоров'я Олега", - наголосив заступник міністра.

 

Нагадаємо, 21 червня виконувач обов'язків заступника голови місії США при ОБСЄ Мішель Сайдерс закликала РФ негайно забезпечити зустрічі  омбудсмена Людмили Денісової з незаконно засудженими Олегом Сенцовим та Володимиром Балухом. 

 

15 червня Денісова повідомила, що їй відмовили в зустрічі з Олегом Сенцовим.

 

Так, 18 червня Уповноважену Верховної Ради з прав людини не пустили до незаконно засудженого РФ українського журналіста Романа Сущенка. 

 

Як повідомлялося, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.