НОВИНИ

Сенцов відмовився припинити голодування на заклик ЄСПЛ

Український режисер попросив передати суду "великий привіт".

Незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов відмовився припинити голодний протест за пропозицією Європейського суду з прав людини. Про це "Інтерфаксу" повідомив адвокат режисера Дмитро Дінзе у четвер, 21 червня.

 

Адвокат розповів, що на заклик ЄСПЛ Сенцов відповів відмовою та попросив передати суду "великий привіт", нагадавши про його скаргу, якій суд надав пріоритет, але яка залишається без руху вже кілька років.

 

Нагадаємо, 22 червня Міністерство юстиції звернулося до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з проханням надати вказівки щодо Росії, яка не надає українському омбудсмену Людмилі Денісовій доступу до українського режисера Олега Сенцова.

 

21 червня стало відомо, що у Росії незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов перебуває в медичній частині, у нього проблеми із нирками та серцем. 

 

Як повідомлялося, 20 червня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова передала лист від президента Петра Порошенка адвокату Дмітрію Дінзе, який вночі відлітає до колонії в Лабитнангі, де утримують незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. Денісова також домовилися з Дінзе, що 21 червня він розповість їй про стан політв'язня.

 

Раніше Європейський суд з прав людини закликав уряд Росії надати інформацію про стан здоров'я незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова. 

 

Нагадаємо, 15 червня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що їй відмовили в зустрічі з Сенцовим.

 

Так, 14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.