Україна вимагає від РФ негайно скасувати рішення про заборону Меджлісу – МЗС

29 Вересня 2016, 20:00

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням Верховного Суду Російської Федерації визнати законним рішення про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборону його діяльності. Про це йдеться в заяві МЗС.

Як зазначається, заборона вищого представницько-виконавчого органу кримськотатарського народу під надуманим приводом «боротьби з екстремізмом» є відвертим блюзнірством російської окупаційної влади над правами та інтересами кримських татар.

«Розглядаємо таке цинічне рішення як прояв расової дискримінації. Це прогнозований крок вищої судової інстанції Росії, який повністю узгоджується з нинішньою репресивною політикою Кремля, спрямованою на боротьбу з демократією і свободою та перетворення окупованого півострова у «сіру зону» терору і безправ’я», – ідеться в заяві.

У МЗС наголосили, що протягом двох з половиною років окупації Російська Федерація не лише цілеспрямовано і системно порушує права людини і обмежує свободи в українському Криму, але й повністю знищує незалежні механізми їхнього гарантування та захисту.

«Це засвідчує, зокрема, навмисне витіснення з півострова Меджлісу – органу самоврядування, що функціонує десятиліттями і ефективно відстоює права корінного народу півострова, і заміщення його повністю контрольованим «Киримом»», – повідомили у відомстві.

Як підкреслює МЗС, оголошуючи діяльність Меджлісу «поза законом», а також безпідставно переслідуючи активістів цього органу та представників кримськотатарського народу в цілому, Російська Федерація фактично діє методами сталінського режиму, кульмінацією злочинних дій якого стала масова депортація і знищення кримських татар у 1944 році.

«Україна вимагає від держави-окупанта негайного скасування цього нікчемного за своєю суттю і юридичною природою рішення і повного припинення утисків кримськотатарської спільноти в Криму.
Також звертаємося до міжнародних партнерів із закликом активізувати дії на захист прав людини в окупованому Криму, у т.ч. щодо забезпечення безперешкодного доступу основних конвенційних і моніторингових механізмів міжнародних і правозахисних організацій для здійснення постійного моніторингу стану дотримання прав людини», – заявили в МЗС.

Як повідомлялося, в четвер, 29 вересня, Верховний суд РФ остаточно визнав законною заборону діяльності Меджлісукримських татар на території Росії як "екстремістської організації". Таким чином, була відхилена апеляційна скарга представників Меджлісу.

26 квітня підконтрольний Росії "Верховний суд" Криму заборонив Меджліс, визнавши його екстремістською організацією. Ініціатором процесу була так званий прокурор Криму Наталія Поклонська, вона заявила, що Меджліс нібито співпрацює з організацією "Хізб ут-Тахрір", визнаною в РФ терористичною.

Європарламент засудив такі дії Росії. Крім того, в ООН закликали російський суд скасувати заборону Меджлісу.