НОВИНИ

В ООН закликали російський суд скасувати заборону Меджлісу

На думку Шимоновича, це сприятиме дотриманню прав людини в анексованому Криму.

Помічник генерального секретаря ООН з прав людини Іван Шимонович звернувся до Верховного суду Російської Федерації з пропозицією скасувати рішення про заборону діяльності Меджлісу кримських татар. Про це Шимонович сказав на прес-конференції в Києві.

На його думку, це сприятиме дотриманню прав людини в анексованому Криму.

"Законодавство про боротьбу з сепаратизмом і екстремізмом використовується (в Криму, - ред.) для криміналізації ненасильницьких дій і для утискання протилежних поглядів. Судова і правоохоронна система стали інструментом придушення голосів опозиції. Більшою мірою від цього страждають кримські татари, чий головний представницький орган – Меджліс – був заборонений. Я закликаю Верховний суд Російської Федерації скасувати рішення про заборону Меджлісу. Це буде сприяти дотриманню і захисту прав меншин і корінних народів", – сказав Шимонович.

Нагадаємо, 26 квітня, підконтрольний Росії "Верховний суд" Криму заборонив Меджліс, визнавши його екстремістською організацією. Ініціатором процесу була так званий прокурор Криму Наталія Поклонська, вона заявила, що Меджліс нібито співпрацює з організацією "Хізб ут-Тахрір", визнаною в РФ терористичною.

Європарламент засудив такі дії Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.