НОВИНИ

Європарламент засудив заборону Меджлісу в Криму

У резолюції також нагадується, що ЄП засуджує незаконну анексію півострова Крим Російською Федерацією, яка порушила міжнародне право.

Європейський парламент засуджує заборону Меджлісу кримськотатарського народу в Криму. За відповідну резолюцію проголосували євродепутати в четвер, 12 травня, повідомляється на сайті ЄП.

"Євродепутати рішуче засуджують рішення так званого верховного суду Криму від 26 квітня 2016 року, яким забороняється Меджліс, законний представницький орган етнічних кримських татар. Вони вимагають негайного скасування рішення, яке, на їхню думку, є "системним і цілеспрямованим переслідуванням кримських татар" і "спробою вигнати їх з Криму, що є їх історичною батьківщиною", - йдеться в прес-релізі Європарламенту.

ЄП наголошує, що Росія несе відповідальність за окуповану нею територію Криму і повинна гарантувати місцевим жителям захист від свавілля так званих місцевих властей.

У резолюції також нагадується, що ЄП засуджує незаконну анексію півострова Крим Російською Федерацією, яка порушила міжнародне право. Депутати підтвердили свою прихильність суверенітету, політичної незалежності та територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Нагадаємо, 26 квітня, підконтрольний Росії "Верховний суд" Криму заборонив Меджліс, визнавши його екстремістською організацією. Ініціатором процесу була так званий прокурор Криму Наталія Поклонська, вона заявила, що Меджліс нібито співпрацює з організацією "Хізб ут-Тахрір", визнаної в РФ терористичною.

Після цього Меджліс і Курултай перейшли в режим надзвичайного стану, а центральний офіс Меджлісу було вирішено перенести до Києва.

Представник Меджлісу Наріман Джелял заявив, що рішення "суду" буде оскаржене, а також захисники звернуться до ЄСПЛ. Він також підкреслив, що їх підтримували ООН і ОБСЄ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.