Офіційні заходи за участю керівництва України пройдуть у Києві.
Президент Віктор Янукович візьме участь у церемонії вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні у Національному музеї «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні».
Як повідомляє прес-служба глави держави, після цього глава держави також вшанує пам’ять жертв тоталітаризму. Зокрема, він візьме участь у церемонії відкриття наріжного каменя на місці спорудження Меморіалу пам’яті жертв репресій 1936-1941 років у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили».
Сьогодні у Національній опері України буде проведено Концерт-реквієм пам'яті жертв голодоморів в Україні.
Жалобні заходи за участю керівників органів влади та представників громадсько-політичних сил пройдуть у всіх регіонах України.
На всій території держави передбачено приспущення державних прапорів.
До програм теле- і радіоканалів внесено зміни, зокрема, обмежено проведення розважальних заходів. Як повідомив Державний комітет телебачення і радіомовлення, державні телерадіоорганізації присвять вшануванню пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій понад 160 годин телевізійного ефіру та близько 70 годин радіоефіру.
Скорботна хода та покладання квітів офіційними особами до Меморіалу пам'яті жертв голодоморів, молебень, а також концерт-реквієм транслюватиметься на Першому національному.
Окрім офіційних заходів, вшановують жертв Голодомору і громадські організації. Цьогорічний всеукраїнський громадський меморіальний захід присвячено, зокрема, вшануванню пам’яті дітей, вбитих і ненароджених внаслідок трагічних подій 32-33 років.
Також запланована скорботна хода, яка пройде від метро Арсенальна до Національного меморіалу пам’яті жертв Голодомору, і панахида.
О 16:00 пройде загальнонаціональна хвилина мовчання, під час якої мільйони українців запалять свічки біля Меморіалів Голодомору та на вікнах своїх домівок.
Крім того, Світовий конгрес українців організовує заходи у столицях 32 країн. Раніше День пам’яті жертв Голодомору в Україні відзначила Українська громада Франції спільно з Асоціацією колишніх воїнів Французької республіки.
Свої співчуття і спеціальну заяву з нагоди роковин вже висловили США.
Нагадаємо, Українська всесвітня координаційна рада закликає нинішню владу України визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом української нації.
А в той час співкоординатор Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору Іван Васюник стверджує, що нинішня влада спеціально оминає тему Голодомору. Так, за його словами, після виборів президента у 2010 році припинена робота над «Національною книгою пам’яті» про жертв Голодомору .
Водночас глава УГКЦ днями наголосив, що український народ і увесь цивілізований світ досі очікують на достеменне вивчення Голодомору і розвінчання міфів щодо геноциду українців у 1932-33 роках ХХ століття.