НОВИНИ

Влада припинила роботу над «Національною книгою пам’яті» жертв Голодомору

Співкоординатор Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору Іван Васюник стверджує, що нинішня влада спеціально оминає тему Голодомору, бо боїться її. Про це повідомляє Центр визвольного руху в Україні.

За його словами, причина в тому, що «біло-голубі» не хочуть розізлити своїх московських «наставників».

«Страх побудований на її незручності для московського патронату нинішньої влади. Саме тому вони розвертають державну політику. Роблять так, щоб не злити керівництво іншої держави», - впевнений Васюник.

Один із прикладів - припинення роботи над «Національною книгою пам’яті» про жертв Голодомору після виборів президента у 2010 році.

«Робота над книгою тривала упродовж 2006-2008 років. Її загальний обсяг - 23 тисячі сторінок, впорядковано спогади понад 200 тисяч очевидців, ідентифіковано майже мільйон жертв і 14 тисяч сіл, де вмирали від голоду. Також зібрана інформація про людей, які допомагали виживати, ділилися останнім шматком хліба. Робота тривала під керівництвом Інституту національної пам’яті» - розповів Васюник.

Він переконаний, що Влада навіть  не розуміє, що національна пам’ять належить не їй.

«Вона належить народу, як і держава Україна. Не можна недооцінювати того, що теперішній міністр освіти Дмитро Табачник практично прибрав слово «геноцид» із підручників. Але він - не ключова фігура, а старанно виконує замовлення. Точку неповернення суспільна пам’ять пройшла. Люди вже не живуть у брехні і не так легко піддаються маніпуляціям. Свідки почали говорити про трагедію — це найголовніше. Українці перестали боятися. Я спілкувався з десятками людей під час підготовки «Національної книги пам’яті». В очевидців відбувалася ломка свідомості, коли вони зрозуміли, що про це можна розповідати дітям, онукам. Українці тепер знають правду про Голодомор із багатьох джерел. Кожен може сформувати свою позицію незалежно від офіційної пропаганди чи контрпропаганди», - пояснив Васюник.

Як повідомлялось, головою Інституту національної пам’яті улітку 2010 року призначено, а у лютому 2011 року перепризначено Валерія Солдатенка. Виходець із Донецької області Солдатенко, вважає себе комуністом, пишається збереженим партквитком члена КПРС, не вважає Голодомор влаштованим штучно і наполягає на визначенні постанови ЦК КПУ 1989 року, співавтором якої він був і в якій ідеться лише про голод 1932–33 років, але не про Голодомор.

Нагадаємо, у грудні 2010 року Янукович ліквідував Український інститут національної пам’яті, що був створений у травні 2006 року як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом. Янукович також доручив урядові створити Інститут національної пам’яті як науково-дослідну бюджетну установу при Кабміні. У січні уряд ухвалив рішення створити Український інститут національної пам’яті в цьому новому статусі.

Читайте також: У Києві згадали ціну життя у 1933-му

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.