НОВИНИ

Януковича підозрюють у спробі проігнорувати вшанування жертв Голодомору

26 листопада у всіх обласних центрах України, Києві, а також у 32 столицях різних країн діаспори вшанують пам’ять мільйонів жертв геноциду 1932-33 років. Натомість за тиждень до роковин офіційна влада мовчить і не оголошує жодних заходів. Про це повідомляє Центр досліджень визвольного руху.

Цьогорічний всеукраїнський громадський меморіальний захід буде зокрема присвячено вшануванню пам’яті дітей, вбитих і ненароджених внаслідок трагічних подій 32-33 років.

«Тоді нас міг врятувати хліб, тепер нас врятує пам’ять. Приходь. Пам’ятай. Запали свічку!» - закликають українців організатори акції.

26 листопада у Києві з ініціативи Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років відбудеться всеукраїнський меморіальний захід у Києві біля Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів».

Так, о 14:00 розпочнеться скорботна хода від метро Арсенальна до Національного меморіалу пам’яті жертв Голодомору. Хода буде присвячена дітям, вбитим і ненародженим.

О 14:30 біля Національного меморіалу пам’яті жертв Голодомору розпочнеться панахида, яку відправлять ієрархи всіх конфесій. До участі запрошені представники віх церков та релігійних організацій в Україні.

О 16:00 - загальнонаціональна хвилина мовчання, під час якої мільйони українців запалять свічки біля Меморіалів Голодомору та на вікнах своїх домівок.

Вшанування також пройдуть у всіх містах країни. Заходи у столицях 32 країн організовує Світовий конгрес українців.

Разом з тим українська влада поки мовчить: інформації про плановані державні заходи немає. Крім того вчора Рада відмовилася на державному рівні у 2012 році вшанувати пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

Зазначимо, що Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення підтримала заклик громадськості до телерадіокомпаній відмовитись від розважального контенту на телебаченні та радіо в День пам’яті жертв Голодоморів.

Громадськість також закликала освітян продовжити загальнонаціональну традицію та провести у поминальний тиждень 21-25 листопада Уроки пам’яті Голодомору в Україні.

Нагадаємо, що Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років був створений минулого року у зв’язку із намаганнями нової влади відмовитися від традиції вшанування жертв геноциду.

Так, незважаючи на закон, президент Віктор Янукович публічно заперечував Голодомор як геноцид, втім, після значного громадського тиску, перші особи держави вшанували пам’ять мільйонів невинно загиблих, проте окремо від громадськості.

До складу комітету увійшли 38 знакових постатей в науковому, мистецькому та громадському житті країни, серед яких Ольга Богомолець, В’ячеслав Брюховецький, Володимир В’ятрович, Іван Дзюба, Іван Драч, єпископ Євстратій (Зоря), Андрій Жолдак, Микола Жулинський, Ніна Матвієнко, Марія Матіос, Ігор Юхновський та інші.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.