НОВИНИ

У Януковича розповіли, як вшановуватимуть жертв Голодомору

У День пам'яті жертв Голодоморів, 26 листопада, відбудуться офіційні заходи за участю перших осіб держави. Про це повідомили у прес-службі глави держави.

Так, «на території Меморіалу пам'яті жертв голодоморів у місті Києві «за участю керівництва держави, членів уряду, інших офіційних осіб, громадськості пройдуть жалобні заходи, зокрема, скорботна хода, покладання квіткових композицій до Меморіалу». Крім того, буде оголошено хвилину мовчання.

«Цього дня в Національній опері України буде проведено Концерт-реквієм пам'яті жертв голодоморів в Україні», - зазначили у прес-службі президента.

«Пам'ять жертв загальнонаціональної трагедії у регіонах держави вшановуватиметься за участю керівників місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування», - сказано у повідомленні.

Так, у всіх регіонах пройдуть жалобні заходи за участю керівників органів влади та представників громадсько-політичних сил. Це, зокрема, буде покладання вінків та композицій із житніх і пшеничних колосків до пам'ятних знаків, місць поховань жертв голодоморів і політичних репресій. У ході заходів буде оголошено хвилину мовчання.

«На всій території держави передбачено приспущення державних прапорів, буде внесено зміни до програм теле- і радіоканалів, обмежено проведення розважальних заходів», - зазначено у повідомленні.

Зазначається, що відповідні заходи пройдуть також у закордонних дипломатичних установах України.

«Державний комітет телебачення і радіомовлення України забезпечуватиме висвітлення в засобах масової інформації реалізації в Україні та за кордоном заходів у зв'язку з Днем пам'яті жертв голодоморів», - запевнили у прес-службі.

Крім того, президент доручив Київській міській державній адміністрації спільно з громадськими організаціями, науковими установами опрацювати питання належного упорядкування Калинового гаю, висадженого на схилах парку Слави.

А уряду доручено вжити невідкладних заходів з метою вирішення проблемних питань у діяльності Національного музею «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні». Як відомо, влітку внаслідок сильних злив Меморіал підтопило.

Нагадаємо, напередодні і Центр досліджень визвольного руху повідомив, що 26 листопада у всіх обласних центрах України, Києві, а також у 32 столицях різних країн діаспори вшанують пам’ять мільйонів жертв геноциду 1932-33 років. При цьому у центрі підкреслили, що офіційна влада за тиждень до роковин мовчить і не оголошує жодних заходів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.