В рамках першого етапу співпраці з Трастовим фондом Україна-НАТО у сфері кіберзахисту Україна отримала технічне обладнання і програмне забезпечення на суму 1 млн євро. Про це повідомив глава СБУ Василь Грицак.
"Сума за першим траншем складає близько 1 млн євро. У наших фахівців досить хороша кваліфікація для того, щоб працювати на цьому обладнанні. В програму реалізації першого етапу входить не тільки постачання обладнання, але і тренінги", – сказав Грицак журналістам після церемонії завершення першого етапу співпраці України з Трастовим фондом Україна-НАТО в сфері кіберзахисту.
Він також додав, що найближчим часом ця техніка буде встановлена на базі Міністерства закордонних справ.
У свою чергу, заступник генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Сорін Дукару повідомив: "Ми зараз перебуваємо на завершальній стадії першого етапу. Передбачаються тренінги для українських експертів, а також надання самого технічного забезпечення для Державної служби спецзв'язку та захисту інформації, Служби безпеки України, Міністерства закордонних справ".
Зокрема, за його словами, було передане обладнання та програмне забезпечення для організації так званих центрів реагування на комп'ютерні інциденти для ключових державних інститутів України.
Також НАТО за рахунок коштів трастового фонду з кібернетичної безпеки проводить підвищення кваліфікації фахівців з кібербезпеки.
Дукару зазначив, що обладнання було передане від 10 країн – членів НАТО, серед яких США, Туреччина, Португалія, Румунія, Албанія, Угорщина, Італія, Естонія.
Трастовий фонд НАТО зі сприяння Україні в посиленні національних можливостей кіберзахисту заснований рішенням саміту НАТО в 2014 році. Інтереси української сторони представляє СБУ.
Нагадаємо, 27 червня в Україні сталася масштабна хакерська атака, внаслідок якої невідомим вірусом уражено українські банки, державні та комерційні підприємства. За даними СБУ, переважна більшість інфікувань операційних систем відбувалася через відкриття шкідливих додатків (документів Word, PDF-файлів), які були надіслані на електронні адреси багатьох комерційних та державних структур. Кіберполіція та Служба безпеки надали рекомендації щодо захисту від вірусу. Крім того, у низці країн Європи та Азії, а також у Росії теж заявили про втручання хакерів.