Україна опинилася серед лідерів корупції у сфері оборони серед країн НАТО та партнерів

3 Грудня 2015, 10:15

Міжнародна антикорупційна мережа Transparency International провела дослідження щодо рівня корупції в оборонній сфері країн-членів НАТО та партнерів Альянсу. Результати моніторингу оприлюднили сьогодні, 3 грудня.

Антикорупційний індекс оборони класифікує країни за шкалою від А (дуже низький ризик корупції) до F (критичний ризик). Україна потрапила до групи D з дуже високим ризиком корупції.

Країною з найнижчим рівнем корупційних ризиків у сфері оборони стала Велика Британія. Країнами з найвищим рівнем ризиків серед членів НАТО стали Туреччина та Португалія, які потрапили до групи D разом з Україною. Нижче та на одному рівні з Україною опинилися також, держави Кавказу та Середньої Азії.

Читайте також: Неефективна боротьба з корупцією посилює атмосферу безкарності в Україні – Transperency International.

«Міжнародна антикорупційна організація відмітила нещодавні зусилля Міноборони з підвищення рівня антикорупційної підготовки для особового складу та посилення внутрішньої ревізії, але також попередила, що потурання корупції становитиме небезпеку національній обороні та довірі суспільства до Уряду», – йдеться у коментарі дослідження.

«Україна наразі знаходиться в критичній точці. Якщо Міністерство оборони виконає свої антикорупційні зобов’язання, військовослужбовці зможуть краще та активніше захищати український народ. Затягування реформи є критичним для стабільності, економічного розвитку та міжнародної довіри донорів. Конфлікт, з яким сьогодні зіштовхнулася Україна, надає боротьбі з корупцією ще більшого значення. Якщо через корупцію українські солдати не отримують грошей, або повинні купувати оснащення за свої кошти – це руйнує військову ефективність та демотивує народ. Самих лише реформ Міністерства оборони не достатньо – для того щоб зробити антикорупційну боротьбу ефективною, потрібен сильний зовнішній контроль», – зазначила Катрін Діксон, директор Transparency International з питань оборони та безпеки.

Читайте також: Transparency International: В Україні менше «відмивають» коштів на держзакупівлях.

читати ще

показати ще