Україна не в змозі стежити за життям усиновлених за кордон дітей

13 Травня 2011, 17:53

"Ці питання досить хворобливі, (діти) усиновлюються в 30 країн світу", – відмітила Ремінь.

За її словами, стежити за усиновленими екс-українцями повинні консульські установи України на території іноземних держав.

"Але, наприклад, в США більше 8 тис. усиновлених українських дітей і тільки 4 консульських установи. Їх працівники не зможуть дійти в кожну сім'ю – це просто неможливо", – констатувала Ремінь.

Теоретично іноземці зобов'язуються подавати до консульських установ звіти. Але є випадки, коли через 3-4 роки звіти перестають проходити "тому що батьки просто забувають це робити", і "історія з усиновленням сім'єю вже забута". Крім того, за її словами, "є питання, наскільки звіти об'єктивні, коли людина сама його складає".

"Очевидно, треба ставити питання не про контроль, а про супровід (усиновленої дитини). Ми вважаємо, що приєднання України до Гаагської Конвенції допомогло б мати більше об'єктивної інформації про подальшу долю усиновлених українців",  – сказала Ремінь.

Водночас, вона підкреслила, що "до тих людей, які приїжджають сюди усиновляти дітей треба проявляти повагу". Адже багато з них беруть хворих дітей або з вадами зору.

Всього за 2010 рік іноземці усиновили 1200 українських дітей.

Нагадаємо, у березні 2011 року Верховна Рада повернула Президентові на доопрацювання проект Закону "Про приєднання України до Конвенції про захист дітей і співпрацю з питань міждержавного усиновлення" (Гаагська конвенція). Парламентарі заявили, що документ сприяє торгівлі людьми.