Україна і Митний союз домовилися про трубу

26 Вересня 2011, 08:14

Про це йдеться у статті «Таможенный союз видно в трубу» для газети «Коммерсант-Украина».

Про домовленості України і Митного союзу розповів уповноважений Кабміну з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський, який представляв Україну на переговорах. Це перша угода України та Митного союзу, зазначив він.

За його словами, в найближчі три місяці повинні бути узгоджені договори і на 2012 рік – очікується, що квота буде встановлена ​​виходячи з річних обсягів поставок у попередні роки.

Безмитно експортувати продукцію зможуть найбільші виробники сталевих ("Інтерпайп" Віктора Пінчука) і нержавіючих труб (холдинг Centravis сім'ї Атанасових). З 1 жовтня по 31 грудня квота становитиме 65 тисяч т для Росії, 18 тисяч т – Білорусі, 14 тисяч т – Казахстану. Для інших виробників до 2015 року діють мита в 19,4-37,8%.

Для "Інтерпайпу" і Centravis країни Митного союзу – найбільші ринки збуту, які займають близько третини їхнього експорту.

За даними "Держзовнішінформ", в I півріччі "Інтерпайп" експортував у Росію 169 тисяч т труб на суму $201 млн, в Білорусь – 33 тисячі т ($40 млн), Казахстан – 27 тисяч т ($34 млн). Centravis поставив 2,3 тис т ($29 млн) в РФ і 0,19 тис т ($2,2 млн) в Білорусь.

Згідно з міжурядовою угодою між Україною і Росією, "Інтерпайп" мав квоту на безмитні поставки продукції, для Centravis мито становило 9,9%. Однак з наступного року умови роботи обох компаній могли значно погіршитися – термін угоди для "Інтерпайпу" закінчувався в цьому році, а щодо імпорту продукції Centravis на територію Митного союзу міністерство промисловості і торгівлі РФ у вересні почало розслідування.

Поки це незначна частина у взаємному експорті України та Митного союзу, але угода дозволяє виробити загальні принципи взаємодії країни з союзом, відзначають експерти.

Нагадаємо, у червні комісія Митного союзу затвердила список товарів, яких торкнуться антидемпінгові та спеціальні захисні заходи, що діють у кожній із країн союзу.

Ці заходи стосуються сталевих (діаметром до 820 мм) і нержавіючих труб з України, а також поліамідної технічної нитки (скловолокно), столових приладів, машинобудівних кріплень і кріпильних виробів.