Угоду щодо ядерної програми Ірану уклали після двох тижнів перемовин – дипломати

14 Липня 2015, 11:09

У Відні лідери Ірану, США, Великої Британії, Китаю, Франції, Німеччини та Росії уклали угоду, яка передбачає обмеження ядерної програми Тегерану в обмін на зняття міжнародних санкцій. Про це 14 липня повідомили міжнародні ЗМІ з посиланням на джерела, наближені до процесу перемовин.

Як повідомляється, фінальний раунд переговорів розпочався в австрійській столиці ще наприкінці червня.

«Вся важка робота окупилася, і ми уклали угоду. Бог благословить наш народ», – заявив іранський дипломат на умовах анонімності.

Читайте також: Підписання ядерної угоди з Іраном стане великою поразкою Росії – експерти

Передбачається, що термін дії домовленостей триватиме десять років.

Крім того, зустріч глав МЗС країн-учасників переговорів та фінальна прес-конференція заплановані на 14 липня.

Нагадаємо, суть переговорів полягає в тому, щоб обмежити ядерну програму Тегерану в обмін на поетапне зняття з Ірану санкцій.

Іран вимагав, щоб санкції зняли взагалі, але Сполучені Штати ясно дали зрозуміти, що обмеження скасовуватимуть поступово, після підписання остаточної угоди.

Читайте також: The Economist розповів про неприйнятні вимоги Ірану на ядерних перемовинах

Як відомо, 2 квітня в Лозанні учасники групи P5 + 1 (США, Великобританія, Німеччина, Франція, Китай, РФ та Іран – Ред.) підписали рамкову угоду, остаточне підписання домовленостей запланували на 30 червня. 26 червня вищі посадові особи США й Ірану прибули до столиці Австрії Відня, щоб розпочати заключний раунд переговорів, однак дату остаточного підписання домовленостей переносили вже кілька разів.