Учасники протесту оголосили владі головні вимоги

19 Травня 2011, 13:33

Зокрема, у резолюції учасників акції зазначається, що влада обдурила їх після Податкового майдану, а вимоги, які підприємці висунули під час АвтоМайдану, – взагалі не почула.

У документі, переданому Верховній Раді, містяться такі вимоги: ухвалення «Народних реформ» (пакет законопроектів, розроблений Королевською, направлений на збереження спрощеної системи оподаткування, введення мораторію на контрольні перевірки малих підприємців, встановлення посильних для підприємців ставок єдиного соціального внеску і відміна цього внеску для пенсіонерів і інвалідів); забезпечення реалізації принципів економічної свободи в Україні, ухвалення Декларації економічної свободи; перегляд прожиткового мінімуму, збільшення зарплат і пенсій, забезпечення реальної соціальної захищеності громадян України; введення мораторію на зростання комунальних тарифів; зупинка неконтрольованого зростання цін на продукти харчування, виявлення і покарання винних в ажіотажному подорожчанні продуктів першої необхідності; спрямування коштів від приватизації ВАТ «Укртелеком» до Пенсійного фонду для підвищення мінімального рівня пенсійного забезпечення; перерахунок бюджету на 2011 рік, щоб додаткові кошти, виділені на утримання урядовців, були перенаправлені до місцевих бюджетів, Пенсійного фонду, на збільшення зарплат лікарів і вчителів;недопущення збільшення пенсійного віку.

Також учасники мітингу наполягають на тому, щоб була зупинена земельна реформа, яка приведе до того, що вся земля опиниться в руках великого капіталу, а селяни фактично стануть кріпосними, а також на здійсненні захисту постраждалих від валютних кредитів шляхом рівномірного розподілу збитків між владою, банками і позичальниками. Присутні на мітингу вимагають розпочати реальну боротьбу з корупцією в усіх ешелонах влади, введення персональної відповідальності урядовців за зловживання. Оплесками учасники акції зустріли вимогу ліквідувати податкову міліцію і негайно припинити переслідування активістів податкового Майдану.

За оцінками організаторів, до 12:00 у заході беруть участь понад 5 тисяч осіб, але люди з регіонів продовжують прибувати. Зокрема, до мітингувальників приєдналася ще одна велика група активістів з Харкова.

Також ухвалене рішення провести третє засідання Народного колегії Всеукраїнської громадянської акції «Вперед» 14 червня. На ньому планується проконтролювати реалізацію вимог, висунутих на мітингу до Верховної Ради, і виробити подальший план дій.

Як повідомлялось, під час акції протесту «Вперед» у Києві для охорони громадського порядку МВС має намір залучити близько 700 працівників міліції та військовослужбовців внутрішніх військ МВС України.

За інформацією оргкомітету міліція не перешкоджає приготуванням до проведення маршу протесту.

Нагадаємо, близько тисячі підприємців з Львівської області 18 травня увечері вирушили до Києва своїм ходом. За словами співголови Ради підприємців при Верховній Раді Євгена Шаповаленка, організований виїзд учасників акції на автобусах відмінено для уникнення інцидентів з працівниками ДАІ».