У “завгоспа Кучми” відібрали історичний готель у Німеччині

4 Вересня 2013, 16:59

Видання нагадує, що навесні попередній власник готелю, відомий німецький бізнесмен Дитмар Гопп подав на Бакая до суду з вимогою виплатити 14,5 мільйонів відтермінованого платежу, які українець мав переказати до кінця минулого року. Загалом сума угоди між Гоппом і Бакаєм становить 32,5 мільйони євро.

У червні суд призначив арбітражного управляючого. Бакай тоді надав управляючому план реструктуризації боргів. Згідно з цим планом, українець отримував час розрахуватися до кінця року, а перший транш у понад чотири мільйони євро він зобов’язався заплатити до кінця серпня. Проте гроші так і не надійшли.

"Готель три роки стояв порожнім. Пан Бакай, відколи його купив, і сам грошей жодних у модернізацію не вклав, але й ніяких орендарів на територію готелю пускати не хотів. Зрештою, не було грошей навіть на покриття поточних витрат", – зазначають у юридичній компанії Schultze&Braun.

Тепер співробітники Schultze&Braun шукають для готелю-палацу нового власника. Продається й другий готель, який свого часу Бакай купив у Дитмара Гоппа – "Плеттіґ". За підрахунками фахівців, в модернізацію об’єктів нерухомості новому власникові доведеться вкласти декілька десятків мільйонів євро. Жодного впливу на те, за скільки буде продано готель Бакай не матиме. Гроші з продажу підуть насамперед на покриття заборгованості попередньому власнику, решту, якщо щось залишиться, отримає Бакай.

Суму збитків колишнього "завгоспа Кучми" місцеві маклери оцінюють у десятки мільйонів євро. Очікується, що за сприятливих обставин за готель буде сплачено 20-25 мільйонів євро, що на 10-15 мільйонів менше, ніж 2010 року заплатив Бакай. Оперативні витрати на персонал і підтримання непрацюючого готелю у належному стані становили кілька мільйонів євро на рік.

Нагадаємо, Ігор Бакай у середині 1990-х років очолював координаційну раду ЗАТ "Інтергаз", що здійснювало постачання газу з Туркменії і конкурувало з корпорацією ЄЕСУ, якою на той часкерувала Юлія Тимошенко. У жовтні 2003 року Бакай очолив Державне управління справами. Навесні 2005 року щодо нього було порушено кримінальні справи за ч. 2 ст. 364 і ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу ("перевищення влади і зловживання службовим становищем"). Бакай підозрювався в участі в незаконному продажі майнових комплексів "Готель Дніпро", "Готель Україна", а також нерухомості Національного комплексу "Експоцентр України".

У грудні 2004 року Бакай виїхав до Росії і на початку 2005 року отримав громадянство РФ. У 2006 році суд виніс ухвалу про припинення розслідування справ, а в 2007 році Апеляційний суд Києва припинив міжнародний розшук Ігоря Бакая. Проте в листопаді 2008 року Верховний суд відмінив рішення першої і другої інстанцій.

У березні Печерський районний суд закрив всі кримінальні справи, порушені проти Бакая.