У Великій Британії порушили питання про можливість проведення фінального референдуму по Brexit

8 Червня 2018, 12:35

У Великій Британії розглядають можливість проведення референдуму щодо фінальної угоди з Європейським Союзом про вихід Британії з блоку. Про це заявив британський державний міністр з питань Європи та Америки Алан Дункан, передає Bloomberg у четвер, 7 червня. 

 

"Я думаю, можна просто  запитати людей на референдумі, подобається їм угода щодо виходу чи ні", – повідомив політик.

 

"Але це не надасть людям можливості скасувати попереднє рішення про вихід з ЄС", – наголосив Дункан. 

 

Нагадаємо, 24 травня стало відомо, що прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей попросить Європейський Союз про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.

 

19 березня Європейський Союз та Велика Британія заявили про досягнення домовленості щодо перехідного періоду після Brexit, який триватиме 21 місяць і завершиться 31 грудня 2020 року.

 

7 березня глава Європейської ради Дональд Туск повідомив, що надіслав лідерам країн-членів Євросоюзу стратегію щодо відносин з Великою Британією після Brexit.

 

На початку лютого Мей заявила, що протягом наступних трьох тижнів представить план про вихід країни з Європейського Союзу.

 

Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу. 

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.