У США знову відзначили неоднакове ставлення влади до конфесій в Україні

31 Липня 2012, 11:29

"В окремих регіонах країни, невеликі релігійні групи повідомили про неоднакове ставлення з боку місцевої влади… Місцева влада часом приймає одну зі сторін у спорах між релігійними організаціями в питаннях, які стосуються реституції (повернення конфіскованого в часи СРСР– ред.) майна", – сказано в документі. Зокрема, за даними дослідників, з такою проблемою минулоріч зіштовхнулися представники Української греко-католицької церкви та мусульмани.

У звіті сказано, що в листопаді 2011 року УГКЦ констатувала перевагу президента Віктора Януковича Українській православній церкві Московського Патріархату.

Також, за даними держдепу США, духовне управління мусульман України повідомило про труднощі з реєстрацією нових релігійних громад у Криму через політичні прихильності місцевих органів влади.

Крім того, у звіті сказано про наявність інформації про соціальні зловживання і дискримінацію за релігійною ознакою, зокрема випадки антисемітизму, а також відносно мусульман і деяких християнських конфесій. Також констатується низка випадків вандалізму релігійної власності.

Усього, за даними держдепу, в Україні зареєстровано 35 тис. релігійних організацій,  які представляють 55 конфесій.

У звіті зазначається, що близько 31% населення ідентифікує себе з Українською православною церквою Київського патріархату, 26% – з Українською православною  церквою Московського Патріархату, 2% – з Українською автокефальною православною церквою.

Держдеп США вважає, що в цілому влада України поважає свободу віросповідання, однак не демонструє тенденцію як до покращення, так і до погіршення в цьому питанні.

Як повідомлялось, Держдеп США у цьогорічному звіті також вказав, що загалом у світі  релігійна нетерпимість не зменшується.

В  подібному минулорічному спеціальному звіті в рамках проекту Держдепу  США щодо міжнародної релігійної свободи значилось, що в Україні  прихильність президента до однієї «релігійної групи» викликає погіршення відносин між різними конфесіями.