У США прокуратура закрила один з найбільших файлообмінників

20 Січня 2012, 10:50

Також сайт звинувачують у поширенні піратського програмного забезпечення. Правоохоронні органи стверджують, що отримали припис на дії стосовно Megaupload два тижні тому. У Міністерстві юстиції США кажуть, що  двох співзасновників Megaupload Кіма Доткома, раніше відомого, як Кім Шміц, і Маттіаса Ортманна заарештовано в місті Окленд (Нова Зеландія). Разом з ними було затримано  ще двох співробітників проекту. Троє інших координаторів Megaupload поки перебувають на волі.

У поліції Нової Зеландії кажуть, що провели арешти за запитом американських колег. У заяві американського Мінюсту говориться, що всі затримані представляли собою групу, яка управляла "одним з найбільших" проектів, які порушували авторські права в інтернеті. Крім того американські слідчі кажуть, що хоча Megaupload і не декларувався як проект для нелегального файлообміну, за фактом він був на 99% наповнений саме піратським контентом, доступ до якого отримували інтернет-користувачі в обхід всіх ліцензійних угод.

У відповідь на закриття файлообмінного сервісу Megaupload й арешт його засновника, хакери з руху Anonymous атакували сайти ФБР, Мін'юсту США, Білого Дому та низку інших ресурсів. Серед них веб-ресурси американської влади, а також сторінки американських, бельгійських та французьких компаній-правовласників, в тому числі сайти двох найбільших звукозаписних компаній Universal Music і Warner Music Group. Хакери називають цю атаку найбільшої за всю історію. Через кілька годин після неї більшість ресурсів відновили працездатність. 

Згідно з даними слідства, за минулий рік виручка Megaupload від незаконної діяльності склала майже 175 млн доларів, а сумарні активи, що переюували в розпорядженні операторів проекту, склали 50 млн доларів. Новозеландська преса повідомляє, що організаторів проекту затримали на величезній віллі з гольф-полями, басейном і садами. Говорячи з поліцією про джерела своїх доходів, організатори проекту заявили, що займаються "технічним аналізом і торгують акціями".

Як повідомлялося раніше, американська асоціація звукозаписної індустрії (RIAA) внесла VKontakte та інші сервіси в доповідь уряду США про ринки, на яких поширена крадіжка музики (notoriousmarkets). 

Англомовний розділ онлайн-енциклопедії Wikipedia 18 січня закрили на добу у знак протесту проти законопроекту про боротьбу з піратством.