НОВИНИ

Англомовну версію Wikipedia закриють на добу

Англомовний розділ онлайн-енциклопедії Wikipedia 18 січня закриють на добу на знак протесту проти законопроекту про боротьбу з піратством.

Відповідний законопроект, який дозволяв би владі закривати той чи інший інтернет-сайт у разі поширення ним неліцензійного контенту, перебуває на розгляді конгресу США.

Як пояснив засновник ресурсу Джиммі Уельс, "прихильники законопроекту називають його супротивників людьми, які сприяють поширенню піратства і захищають піратство".

"Учні! Зробіть свої домашні завдання заздалегідь! Ресурс в середу буде закрито", - звернувся до відвідувачів Wikipedia Уельс.

Однак, за його словами, законопроект настільки погано написано, що він вплине на те, що до боротьби з піратством не має ніякого відношення.

За прийняття спірного законопроекту виступають найбільші голлівудські кіностудії, які страждають від піратства. Проти нього висловилися корпорації Силіконової долини. Протистояння між цими двома групами вилилося у публічну площину, коли глава News Corp. Руперт Мердок назвав наприкінці минулого тижня корпорацію Google лідером в піратстві.

Американський Білий дім висловився проти прийняття цього законопроекту в його нинішньому вигляді.

Нагадаємо, у червні 2011 року на прес-конференції в Дніпропетровську повідомив керівник департаменту з захисту прав інтелектуальної власності компанії "Майкрософт Україна" Юрій Омельченко заявив, що корпорація має намір посилити роботу для виявлення в Україні сервісних центрів, які встановлюють клієнтам піратське програмне забезпечення.