У США оголосили про введення найбільших в історії санкцій проти Сирії

24 Квітня 2017, 21:57

Міністерство фінансів США заявило про запровадження масштабного пакету санкцій проти режиму президента Сирії Башара Асада у відповідь на хімічну атаку проти цивільних на початку цього місяця. Таку заяву поширив у понеділок, 24 квітня, прес-офіс міністерства.

"Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США сьогодні запровадило заходи у відповідь на атаку 4 квітня 2017 року із застосуванням газу "зарин" проти невинних цивільних у містечку Хан-Шейхун (Сирія) з боку режиму сирійського диктатора Башара Асада", – зазначається в документі.

У Мінфіні підкреслили, що це одні з найбільших санкцій в історії США, які охоплюють 271 посадову особу з урядового Сирійського дослідницького центру SSRC, відповідального за розробку та виготовлення зброї масового ураження та засобів її доставки.

"Цей 271 посадовець SSRC має досвід у сфері хімічних розробок та суміжних дисциплін та/або в підтримці програми хімічної зброї SSRC, принаймні з 2012 року", – зазначили в американському Мінфіні.

Як заявив з цього приводу міністр фінансів США Стівен Мнучин, у Вашингтоні "сприймають дуже серйозно" те, як режим у Сирії нехтує життями своїх громадян. Він заявив, що Сполучені Штати "невпинно переслідуватимуть і припинятимуть фінансову активність всіх осіб, пов'язаних з виробництвом хімічної зброї, яка використовується для здійснення цих злочинів"

У Міністерстві фінансів США також повідомили, що сьогоднішні дії доповнюють санкції, запроваджені 12 січня 2017 року проти 18 урядовців та п'яти родів військ сирійської армії разом з організаціями, пов'язаними з програмою розробки хімічної зброї.

Нагадаємо, президент Дональд Трамп заявив, що особисто віддав наказ провести ракетний обстріл авіабази урядових військ Сирії. Під час ракетного удару флоту США по авіабазі щонайменше четверо військовослужбовців урядових військ Башара Асада загинули. Удар став відповіддю на хімічну атаку сирійських урядових військ в Ідлібі, яка призвела до смерті не менш як 100 осіб, у тому числі 27 дітей

США неодноразово заявляли про неприпустимість порушень сирійським режимом міжнародної заборони на використання хімічної зброї та відповідних рішень ООН.