У справі Майдану допитали Парубія

21 Листопада 2019, 19:10

Суд допитав колишнього спікера Верховної Ради Андрія Парубія як свідка у справі Майдану. Про це повідомляє Громадське

 

Колишнього главу парламенту допитували близько 3 годин. Парубій зазначив, що загальну координацію учасників Революції Гідності здійснювали Арсеній Яценюк, Віталій Кличко, Олег Тягнибок та Олександр Турчинов. Вони вели перемовини та відповідали за контакти з владою.

 

На питання, хто фінансував Майдан, Парубій відповів: "Український народ". Він зазначив, що були скриньки для пожертв, вміст яких публічно підраховували, після чого вирішували, що витратити на харчування.

 

За словами Парубія, йому невідомо, чи фінансувала протести партія "Батьківщина" та скільки грошей загалом витратили. Також ексспікер додав, що не бачив у протестувальників зброї, бо це була мирна акція.

 

Парубій заявив, що не знає, хто постачав компоненти для "коктейлів Молотова", а також додав, що протестувальники займали адміністративні будівлі, щоб мати, де відпочити.

 

Нагадаємо, 20 листопада слідчі прокуратури втрачають свої повноваження. Зокрема й слідчі, які розслідували злочини часів Революції гідності. Відтак, їх розслідування мали частково передати до ДБР, а частково – до Національного антикорупційного бюро.
 
 
Родичі загиблих та активісти неодноразово проводили мітинги під Офісом президента, під час яких вимагали створення у ДБР окремого слідчого управління у справах Майдану. Вони зазначали, що у цей підрозділ мають перейти слідчі Генпрокуратури, які вже займаються цими розслідуваннями. Оскільки, за їх словами, незалежність нинішнього керівництва ДБР та його працівників під питанням. Зокрема, нібито від колишнього першого заступника Адміністрації президента часів Віктора Януковича.
 
 
Верховна Рада мала ухвалити для цього спеціальний закон, однак не встигла його проголосувати минулої п’ятниці – 15 листопада. Наступне ж засідання, під час якого депутати можуть спробувати прийняти зміни до законодавства, відбудеться 3 грудня.
 
 
Як повідомлялося, у Держбюро розслідувань створили підрозділ з розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності.