«Заміна кораблів відбувається в рамках договорів та угод. Тобто кількість не збільшується і це головне, на чому наполягає російська сторона. Україна стоїть на тій точці зору, що параметри цих (нових) кораблів значно перевищують старі, мовляв, це окрема система і окремі переговори і тема напівблокується», – сказав Касатонов.
За його словами, це стосується не тільки кораблів, а й авіації і ряду інших пристроїв.
Касатонов зазначив, що ці переговори дуже важко проходять і «Україна стоїть на тих позиціях – хай воно все поступово застаріває, коли розсиплеться, тоді буде інша постановка питання».
Він зазначив, що «в української сторони своя точка зору і свій підхід».
Відповідаючи на запитання, чи зрушилося це питання після офіційного візиту міністра оборони України Дмитра Саламатіна до Москви 7 березня, він сказав: «Думаю, поки що ні. Потрібно продовжувати роботу і консультації».
Касатонов також зазначив, що тема купівлі для ВМС Росії колишнього крейсера «Україна» тривалий час відсутня у двосторонньому порядку дня, хоча він особисто виступає за позитивне рішення цього питання.
Як повідомлялось, до 2017 року планується поповнити Чорноморський флот шістьма новими дизель-електричними підводними човнами проекту 636.
Нагадаємо також, що, згідно з даними соцопитування, за останній рік кількість прибічників перебування ЧФ Росії у Криму в Україні поменшало.