НОВИНИ

Росія планує посилити Чорноморський флот бригадою підводних човнів

Бойовий склад Чорноморського флоту (ЧФ) РФ поповниться до 2017 року шістьма новими дизель-електричними підводними човнами проекту 636. Про це заявив командувач ЧФ контр-адмірал Алєксандр Фєдотєнков.

Наразі у складі Чорноморського флоту РФ є лише один підводний човен – «Алроса» (проект 877).

«Перші три корпуси ми отримаємо в 2014 році, одну - в 2015 році і дві - в 2016 році для формування повноцінної бригади підводних човнів Чорноморського флоту», - сказав Фєдотєнков.

Він зазначив, що всі підводні човни вже закладено на суднобудівному заводі «Адміралтейські верфі» у Санкт-Петербурзі. До того часу в бойовому складі флоту ще залишиться, фактично, єдиний на ЧФ підводний човен «Алроса».

«На основі досвіду підводної служби моряків-підводників Чорноморського флоту, буде сформована бригада з кораблів 636-го проекту», - сказав командувач.

За його словами, приблизно в цей же час, на флот почнуть надходити фрегати проекту 1135.6, які будують на калінінградському заводі «Янтар».

Раніше головнокомандуючий ВМФ Росії адмірал Володимир Висоцький повідомив, що ЧФ до 2020 року поповниться 15 новими надводними кораблями і дизельними підводними човнами. Зокрема, з 2013 року ЧФ щорічно поповнюватиметься одним-двома кораблями проекту 1135.6. У 2015 році у складі ЧФ має бути не менше п'яти кораблів цього проекту, в тому числі для боротьби з піратством в районі Аденської затоки.

Підводні човни проекту 636 мають водотоннажність 3000 тонн, швидкість - 18 вузлів, глибину занурення - 300 метрів, дальність плавання - до 400 миль, автономність - 45 діб, екіпаж - 60 осіб (16 офіцерів). На озброєнні мають торпеди калібру 533 міліметра (боєзапас 18 торпед або 24 міни), зенітно-ракетний комплекс «Голка».

Як повідомлялось, улітку 20011 року, начальник морської авіації ЧФ Російської Федерації генерал-майор Алєксанд Отрощєнко заявив, що на Чорноморський флот необхідно повернути стратегічну авіацію, зокрема, ракетоносці ТУ-23М3.

Експерти переконані, що посилення ЧФ РФ може призвести до зміни військово-політичної ситуації в Чорноморському регіоні і негативно влинути на виконання міжнародних зобов’язеннь України. Крім того, перебування на території України Чорноморського флоту завжди буде подразником для виникнення українсько-російського конфлікту.

Нагадаємо, у квітні 2010 року президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв в Харкові підписали угоду, яка передбачає продовження перебування Чорноморського флоту на території України до 2042 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.