НОВИНИ

За дев’ять років Росія планує посилити Чорноморський флот 20 новими кораблями

На сьогодні для ЧФ РФ будуються 3 підводних човни і два кораблі. Про це 18 червня заявив президент «Об'єднаної суднобудівної корпорації» («ОСК») Роман Троценко під час Петербурзького міжнародного економічного форуму.

Ннині для ЧФ РФ закладено три підводних човни 636 проекту ««Варшав’янка» за натовською класифікацією – клас Kilo, а також два артилерійських кораблі і поки це все», - сказав Троценко.

За його словами, з сучасним розвитком техніки стратегічні рішення на Чорноморському флоті будуть зовсім іншими.

«Фактично тактична ракета майже повністю перекриває Чорне море і питання - скільки треба кораблів мати у Чорному морі», - сказав Троценко.

Він відзначив, що будуть введені до складу ЧФ РФ ще кораблі забезпечення.

За його словами, в цілому можна говорити про введення до складу ЧФ РФ до 2020 року десь 20 кораблів.

«Це цифра розумна, але це весь склад флоту. Буде 3 підводні човни, ймовірно, 5 або 6 тральщиків. У бойових кораблях це не дуже багато. Ми одержимо швидше за все трійку корветів і три-чотири артилерійських кораблі», - пояснив Троценко.

Як повідомлялось, у квітні екс-командуючий Чорноморським флотом РФ, радник начальника Генерального штабу Збройних сил Росії адмірал Ігор Касатонов заявив, що 2042 рік – не кінцева дата перебування ЧФ в Криму.

«Російський флот у Севастополі - назавжди! Як Росія не віддасть Курильські острови, так вона не віддасть і Севастополь! Якщо це місто який-небудь керівник російської держави вирішить віддати, він одразу ж втратить свою посаду. Його просто зметуть», - зазначив адмірал.

27 квітня виповнилось рік, після підписання «харківські угоди», згідно з якими Україною в обмін на 30% знижку на російський газ продовжила базування Чорноморського флоту до 2042 року.

 Нагадаємо, що у листопаді 2010 Касатонов, коментуючи процес переозброєння кораблів російського флоту, заявив, що Чорноморський флот РФ «може стріляти куди завгодно».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.