У Росії визнали, що малайзійський «Боїнг» збив «Бук», але знову використали фейкові супутникові знімки

2 Червня 2015, 15:24

Радник генконструктора російського концерну "Алмаз-Антей" Михаїл Малишевскій під час прес-конференції заявив, що в малайзійський "Боїнг", збитий 17 липня 2014 над Донецькою областю України, влучила зенітна керована ракета комплексу "Бук-М1".

"За характером отворів у фрагментах фюзеляжу літака, на основі всебічного аналізу пошкоджень зроблено висновок, що в цьому випадку використовувалася ракета типу 9М38М або 9М38М1 з бойовою частиною типу 9М314 або 9М314М1, оскільки тільки в них вражаючі елементи мають форму "двотавра", – сказав експерт.

Представники концерну, однак, поспішили запевнити, що їхнє підприємство, створене в 2002 році, не могло постачати ракети для ЗРК "Бук-М1", виробництво яких припинилося в 1999-му. У зв'язку з цим його керівництво висловило обурення тим, що підприємство потрапило до списку санкцій ЄС.

При цьому в "Алмаз-Антей" стверджують, що характер пошкоджень нібито спростовує версію з пуском ракети з контрольованого бойовиками Сніжного, адже "була б стрілянина на зустрічних курсах, а не збоку, як зафіксовано".

Також там не забули заявити, що ракети для "Бука" має Україна.

Бойовики з Донбасу від володіння такою зброєю традиційно відхрещуються.

Засновник агентства розслідувань Bellingcat Еліот Хіггінс одразу після прес-конференції Малишевского на сторінці у мережі Twitter повідомив, що той спирався на фейкові зображення під час доповіді. Раніше ці підроблені зображення використовували у Міноборони РФ.

Як відомом, раніше Росія вперто відмовлялася визнавати, що малайзійський Boeing 777 збили із зенітно-ракетного комплексу "Бук". Однак на початку травня ЗМІ поширили інформацію про те, що російські інженери в строго конфіденційному звіті прийшли до висновку, що малайзійський Boeing 777 над Східною Україною був збитий ракетою класу "земля-повітря" з установки "Бук-М1".

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто.

Як відомо, у січні організація журналістських розслідувань CORRECT! V оприлюднила результати власного розслідування, в якому повідомлялося, що літак "Малайзійських авіаліній" збили з російської установки "Бук", яку могли привезти з міста Курськ (РФ).

2 травня літак із останніми тілами жертв катастрофи приземлився в Нідерландах.

Також зазначимо, міністр безпеки та юстиції Нідерландів Герард Адріан ван дер Стюр під час візиту до Харкова повідомив, що відгукнулися кілька можливих свідків авіакатастрофи.