Причиною заяви стало попередження прокуратури, в якому вона вимагає від центру зареєструватися як іноземному агентові.
У документі, датованому 15 травня, сказано, що «Левада-центр» отримує гроші від іноземних організацій.
За інформацією прокуратури, з 2009 року служба отримала не менше $800 тисяч. При цьому центр, на думку наглядового відомства, своїми публікаціями та виступами співробітників у ЗМІ формує громадську думку, беручи участь таким чином у політичному житті Росії.
Гудков у відповідь на рішення прокуратури заявив, що іноземні гроші – це пожертви, виграні на конкурсі гранти, а також плата за комерційні дослідження. За його словами, частка таких грошей у бюджеті «Левада-центру» становить 1,5-3%.
Керывник центру зазаначає, що організація, на відміну від інших російських соціологічних служб, не отримує фінансування від держави.
«Левада-центр» вважається одним з найавторитетніших центрів Росії з дослідження громадської думки. Він, зокрема, відомий публікацією опитувань, в яких росіяни висловлюють свої опозиційні настрої.
Нагадаємо, у липні 2012 року президент Росії Владімір Путін підписав федеральний закон "Про внесення змін до окремих законодавчих актів РФ в частині регулювання діяльності некомерційних організацій, що виконують функції іноземного агента".
Закон був прийнятий Державною думою 13 липня 2012 і схвалений Радою Федерації 18 липня.
Закон викликав різку критику з боку російських правозахисників, громадських активістів, а також світової громадськості.