НОВИНИ

В ЄС вважають, що влада Росії обмежує діяльність громадянського суспільства

Європейський Союз стурбований прийнятими 6 липня Держдумою Росії змінами закону про некомерційні організації (НКО).

В оприлюдненому сьогодні прес-службою верховного представника ЄС із зовнішньої політики заяві Кетрін Ештон підкреслюється, що подібних обмежень діяльності НКО немає ні в законодавстві, ні в практиці західних країн.

Нагадавши про арешти опозиціонерів в Росії, введення надмірних штрафів за порушення в ході демонстрацій - Ештон розцінила новий закон про НКО як введення додаткових обмежень діяльності громадянського суспільства.

Як повідомлялось, прийняті поправки до закону про некомерційні організації (НКО), передбачають присвоєння статусу «іноземного агента» організаціям, які отримують фінансування з-за кордону. Зокрема, такий статус може отримати Російська православна церква.

Правозахисники назвали законопроект «диким» і вважають, що у разі прийняття він стане ударом по російському громадянському суспільству.

Нагадаємо, 9 червня у Росії набрали чинності поправки до Адміністративного кодексу та закону про мирні зібрання, які збільшують відповідальність за порушення під час масових акцій. Закон прийнято Держдумою Росії та 8 червня його підписав президент РФ – Владімір Путін.

Закон передбачає збільшення штрафів за порушення – для громадян вони складатимуть від 10 до 300 тисяч рублів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.