Світ

Моніторинг Runet: відставка «сірого кардинала», українське «підрахуй» визнали хуліганством та «Левада-центр» назвали іноземним агентом

Юрій Тімофєєв
У Росії триває переформатування "путінської вертикалі" і боротьба з "іноземними шпигунами", до яких зараховують громадські організації та соціологічні служби

«СІРИЙ КАРДИНАЛ» КРЕМЛЯ ПІШОВ У ВІДСТАВКУ

Владіслав Сурков, найбільш відомий як архітектор путінської системи правління, володар репутації надприродно вправного політичного ділка, пішов у відставку зі своєї посади в Кабінеті міністрів.

Експерти про відхід Суркова: Ляльковод промахнувся

Ця людина сиділа у самій середині неймовірно заплутаної мережі корупції, маніпуляцій, брехні і бруду, і він особисто несе відповідальність за виникнення безлічі часом досить неприємних форм «путінізму» і способів розправи зі своїми політичними опонентами ("Forbes", США)
**
Сурков опинився в неоднозначному становищі. З одного боку, в головах людей він як і раніше був «ляльководом», а з іншого - фактичної влади вже не мав. І жити в такому стані Суркову було «некомфортно». (Глава фонду «Панорама», політолог Владімир Прибиловскій)
**
Сурков не виправдав надій Путіна і провалив «політичну функцію, покладену на нього після грудня 2011». «Йому були видані широкі повноваження, кошти на« Наших », на інтернет-кампанії. І раптом з'ясувалося, що існує креативний клас, який здатний вийти на вулицю і поставити владу перед дилемою: необхідність реформ або вибух. Влада була впевнена, що Сурков все контролює, все розуміє, все знає. А виявилося, що ні. Це з точки зору Путіна - провал і прорахунок» (генеральний директор Центру політичних технологій Ігор Бунін)

 

СОЦІОЛОГІВ З «ЛЕВАДА-ЦЕНТРУ» ЗАПИСАЛИ В «ІНОЗЕМНІ АГЕНТИ»

Генпрокуратура провела перевірку Аналітичного центру Юрія Левади і дійшла висновку, що він є «іноземним агентом». Згідно з даними Генпрокуратури, на рахунку однієї з найавторитетніших соціологічних служб країни з кінця минулого року по березень нинішнього було переведено з-за кордону 3,9 млн рублів.

«Левада-центр» отримував гроші від американського інституту «Відкрите суспільство», а також від організацій з Італії, Великобританії, Польщі та Кореї.

 

«СМЕРТЬ КРЕМЛІВСЬКИМ ОКУПАНТАМ»

У святковий день - 9 травня, 13 осіб перекрили Тверську вулицю транспарантом «Смерть кремлівським окупантам». Учасники опозиційної акції запалили фаєри і влаштували ходу, скандуючи антипутінські гасла. Їх протестна хода тривало близько трьох хвилин, після чого активісти були затримані.

За непокору співробітнику поліції в ході затримання Тверський суд Москви засудив Сєргєя Заплавнова до 10 діб арешту. Два інших активіста - Максім Вінярскій і Даніл Когтєв - отримали по 12 діб арешту.

Реакція блогерів:

nikitskij: Посадять же за таке...

Olga Bychkova: Не можна вимовляти слово "смерть" по відношенню до якихось, навіть уявних окупантів? Так-так. Ще не можна вимовляти слово "Путін", "Богородиця" і малювати "пророків". Тому що все намальоване і написане негайно перетворюється на справжнє. А як же. Містичним, чорт забирай, чином.

Alexey Nikitin (учасник акції): А ось ще крапля позитиву. Разом з нами загвинтили стороннього мужика. Цивільний такий, в піджачку. У автозаку ми запитуємо його: як же ти так потрапив? А він відповідає: побачив як ви несете банер ''Смерть кремлівським окупантам'', так зрадів, що вирішив до вас приєднатися! Ось з такими людьми ми зробимо революцію!

 

У ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ САЙТИ ЦІЛОГО РЯДУ ЗМІ АТАКУВАЛИ ХАКЕРИ, ЯКІ НАЗВАЛИСЯ "МЕРЕЖЕВИМИ ХОМ'ЯКАМИ"

Сайти низки російських засобів масової інформації піддалися 9 травня DDоS-атаці. Зокрема, від дій хакерів постраждав сайт "Ехо Москви" у Петербурзі і сайт телеканалу "Дождь". Відповідальність за хакерські атаки взяла на себе організація під назвою "Хом'ячкі".

Як випливає з відеоролика, розміщеного на сайті "Хомячкі.com", свою атаку хакери присвятили Дню Перемоги, а її мета - боротьба зі "всілякими домислами і підтасовуванням фактів", щоб пам'ять людей, які віддали свої життя за батьківщину, "нічим не ображалася" .
 

"ПIДРАХУЙ" ВІДЦЕНЗУРУВАЛИ

Мировий суддя в Саратові визнав українське слово "пiдрахуй" російською лайкою і засудив активіста Михайла Шаповалова до діб арешту за плакат "Путин, пiдрахуй оставшиеся свободы дни!".

Наступного дня, 8 травня близько сотні людей прийшли в Парк Горького в Москві, підтримати здоровий глузд. Врешті 14 людей затримали.

У блогах обговорили визнання українського слова "пiдрахуй" нецензурним:

mayhur: А як же бути тепер з піснею про "Застрахуй, братуху", наприклад?

За плакат "Путін, пенсіонерів застрахуй!" меня посядять?

sharlatan74: На місці підсудного у цьому процесі я б оголосив українську своєю рідною мовою і зажадав би перекладача з української.

radonezhskijБратський словесний подарунок українського народу!

shukshin: По суті дали добу за підколку Путіна. Мовляв, підібрав неприємно звучаще, але цензурне слово - теж винен. Загалом, це початок кампанії із заборони критики влади. Пробна куля чи що ... Ну, нічого, піде все в жорстку сатиру тоді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.