НОВИНИ

Деякі ЗМІ в Росії можуть прирівняти до "іноземних агентів"

На осінній сесії Держдуми РФ може бути розглянуто питання про введення статусу "іноземного агента" не тільки для некомерційних організацій, але і для засобів масової інформації. Про це російським ЗМІ розповіли депутати Держдуми від Єдіной Росії Ілья Костунов і Владімір Бурматов.

Костунов заявив, що багато ЗМІ "отримують фінансову допомогу з-за кордону і являють собою рупор іноземної держави", і при розгляді поправок до закону про засоби масової інформації потрібно окремо "прописати поняття про іноземних агентів". Бурматов підкреслив, якщо іноземні надходження становлять 10% бюджету ЗМІ, то не обов'язково записувати їх в "іноземні агенти", але якщо перевищують 50%, то це означає, що, за його словами, "іноземні меценати" фактично контролюють редакційну політику.

Нагадаємо, партія Єдина Росія внесла до Держдуми поправки до закону про некомерційні організації, які торкнуться НКО, що займаються політичною діяльністю і мають зарубіжні джерела фінансування. Відповідно до законопроекту, НКО, які отримують фінансування не з російських джерел, повинні будуть зареєструватися в Мін'юсті в окремому реєстрі, їм буде присвоєно статус "іноземного агента".

Як повідомлялось, Європейський Союз стурбований прийнятими 6 липня Держдумою Росії змінами закону про некомерційні організації. За словами, верховного представника ЄС із зовнішньої політики Кетрін Ештон, подібних обмеженнь діяльності НКО немає ні в законодавстві, ні в практиці західних країн. Ештон розцінила новий закон про НКО як введення додаткових обмежень діяльності громадянського суспільства.

Російські правозахисники назвали законопроект "диким" і вважають, що у разі прийняття він стане ударом по російському громадянському суспільству.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.