Прокуратура наполягає на тому, що "Transparency International" фінансується з-за кордону і займається політичною діяльністю.
Правозахисники факт іноземного фінансування не заперечують, але підкреслюють, що гроші надходили до набуття чинності закону про іноземних агентів.
Політичної складової у своїх діях співробітники центру не бачать.
Генеральний директор центру Єлєна Панфілова заявила, що громадянська антикорупційна діяльність не є політичною, вона спрямована на цивільний контроль. Застереження прокуратури ставить під загрозу діяльність організації в тому форматі, в якому вона відбувається уже 14 років, сказала Панфілова.
Нагадаємо, у липні 2012 року президент Росії Владімір Путін підписав федеральний закон "Про внесення змін до окремих законодавчих актів РФ в частині регулювання діяльності некомерційних організацій, що виконують функції іноземного агента".
Закон був прийнятий Державною думою 13 липня 2012 і схвалений Радою Федерації 18 липня.
Закон викликав різку критику з боку російських правозахисників, громадських активістів, а також світової громадськості.
Відтоді у Росії організацію, яка захищає права виборців, оголосили "іноземним агентом", пізніше іноземний капітал знайшли у громадській організації "Муравйовський парк", яка захищає лелек.
Тим часом генпрокуратура вперше визнала, що Мін'юст перевищив повноваження в ході масової перевірки некомерційних організацій.