НОВИНИ

У Росії організацію, яка захищає права виборців оголосили "іноземним агентом"

Міністерство юстиції Росії звинуватило Асоціацію некомерційних організацій "На захист прав виборців "ГОЛОС" в ухилянні від реєстрації як "іноземного агента". Про це йдеться у відповідному розпорядженні на сайті Мін’юсту.

Звинувачення висунуто на підставі того, що, як стверджує мін'юст, організація отримує фінансування з іноземних джерел. Міністерство юстиції стверджує, що таку інформацію отримало від Федеральної служби з фінансового моніторингу.

Як наголошують на сайті міністерства, асоціація також здійснює політичну діяльність на території Російської Федерації: пропагує ідею прийняття "принципово нового законодавчого акту"  – Виборчого кодексу.

"Проведені асоціацією публічні акції та заходи з просування проекту Виборчого кодексу Російської Федерації мають на меті надати вплив на прийняті державними органами рішення і формування громадської думки", – йдеться в повідомленні відомства.

Оскільки асоціація отримує закордонне фінансування і при цьому веде політичну діяльність, вона є "іноземним агентом", резюмує Мін'юст. На підставі цього відомство ставить "ГОЛОСУ" як провину й те, що асоціація досі не подала заявку на включення до реєстру "іноземних агентів".

Як повідомляють російські ЗМІ, іноземним фінансуванням у відомстві визнали премію Андрія Сахарова, присуджену "ГОЛОСУ" норвезьким Гельсінським комітетом.

Заступник директора асоціації Григорій Мельконьянц в інтерв'ю заявив, що "ГОЛОС" не фінансують з-за кордону.

"Мені буде цікаво подивитися на ці докази, документи, які будуть надані", – зазначив він.

Говорячи про свою організацію, Мельконьянц зазначив, що висунуті їм вимоги з боку влади "не відповідають нормам і притягнуті за вуха".

"Це таке політичне замовлення: прокуратура висунула вимоги надати документи і всю звітність 3-го квітня, а 4-го вже викликали в мін'юст заповнювати протокол про адміністративне правопорушення",  сказав він.

Як повідомило міністерство юстиції, протоколи про адміністративне правопорушення асоціації "ГОЛОС" представлять на розгляд суду 10 квітня.

Асоціація "ГОЛОС" займається моніторингом порушень на виборах. На сайті організації повідомляють, що вона існує лише на пожертви громадян і організацій з Росії. У 2002 році асоціація "ГОЛОС" заснувала газету "Громадський голос". У 2003 році на виборах до Державної Думи Росії «ГОЛОС» виставив 4500 громадських спостерігачів та провів паралельний підрахунок голосів.

З 2005 року асоціація "ГОЛОС" є членом Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами (ENEMO), у складі якої увійшла до переліку міжнародних неурядових організацій, що схвалили Декларацію принципів міжнародного спостереження за виборами та Кодекс поведінки міжнародних спостерігачів, які були прийняті ООН 27 жовтня 2005 року в Нью-Йорку.

Як повідомлялось, у Росії ФСБ і прокуратура шукають у громадських організаціях іноземний капітал і екстремізм.

Раніше верховний представник ЄС із закордонних справ Кетрін Ештон висловила занепокоєння обмеженням діяльності громадянського суспільства в Росії.

У квітні єврокомісія попереджає владу Росії: масові перевірки громадських організацій можуть ускладнити візовий режим з ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.